• USD 28.2
  • EUR 34.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Коштує €12,5 млн та лежала в банку: ЗМІ розповіли подробиці про українську ікону для Лаврова

Реклама на dsnews.ua

Ікона, викрадена в Луганську і незаконно подарована одним з керівників Боснії та Герцеговіни Мілорадом Додиком главі МЗС Росії Сергію Лаврову, оцінюється у 12,5 млн євро та зберігалася у банку Banke Srpske, який збанкрутував

Про це боснійський телеканал BN TV дізнався від джерел, близьких до оточення Додіка, передає "ДС".

За даними цього джерела, позолочена старовинна ікона Миколая Чудотворця зберігалася на депозиті Banke Srpske. Як вона опинилася в банку, який свого часу збанкрутував, невідомо.

Згідно із розповіддю джерела, Додік хотів "повернути до Росії те, що їм належало, і таким чином ще більше зміцнити свої звʼязки з цією країною".

Балканський оглядач уточнює, що сам акт вручення подарунків главі МЗС РФ, як стверджується, відбувся поза усіма протоколами. При цьому один із радників Додіка запросив дві знімальні групи на зустріч з Лавровим, щоб висвітлити подію. Пізніше саме з повідомлень ЗМІ стало відомо, що на 300-річній іконі стоїть печатка, яка засвідчує належність її Радянській Україні. Медіа також процитували Додіка, який заявив, що ікону було "знайдено в Луганську".

Після оприлюднення цих відомостей українське Посольство в Боснії і Герцеговині негайно заявило про необхідність повернути предмет культурної спадщини до України.

МЗС РФ повернув спірну ікону Посольству БіГ у Москві із супровідним листом, в якому наголошувалося на необхідності повернення подарунка та проведення Інтерполом розслідування щодо походження цієї ікони.

Посол БіГ у Москві Желько Самарджія передав ікону в офіс Додіка, але не відомо достеменно, як вона була завезена в країну.

Сам Додік стверджує, що йдеться сімейну ікону, і вона буде повернена цій родині, та наголошує, що нічого спірного в цьому подарунку не було, і що засоби масової інформації все вигадали.

Між тим джерело, наближене до кабінету Додіка, стверджує, що оточення Додіка зараз розглядає можливість зробити копію ікони, щоб приховати оригінал.

Нагадаємо, голова МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що "Додік продовжує брехати" стосовно походження ікони.

Раніше глава Асоціації ветеранів Армії Республіки Сербської заявив, що ікона, яку Мілорад Додік подарував Лаврову, була вивезена з окупованого Донбасу у 2018 році через Росію та Сербію.

    Реклама на dsnews.ua