• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Столар використовує ТСК по ДАБІ для тиску на забудовників, — блогер

Реклама на dsnews.ua

Парламентська Тимчасова слідча комісія з ДАБІ використовується нардепом від ОПЗЖ Вадимом Столаром для тиску на певних забудовників

Про це заявляє відомий журналіст і блогер Кирило Сазонов на «Цензор.нет», передає "ДС".

Тимчасова слідча комісія парламенту (ТСК) з питань розслідування фактів корупції в органах державного архітектурно-будівельного контролю спочатку створювалася для благих цілей, пише блогер.

«Хотіли розібратися з системою шантажу і вимагання людей Столара і братів Горових, що засіли в Державній архітектурно-будівельній інспекції України (ДАБІ)», — зазначає Кирило Сазонов.

За інформацією журналіста, тіньовим «смотрящим» за бізнесом в будівельній сфері вдалося «відкоригувати» роботу Комісії в своїх інтересах, завівши в її склад своїх людей.

«Тіньові «смотрящі» швидко перехопили ініціативу, запхали в комісію парочку довірених осіб, і останнім часом вони задають тон в роботі ТСК. Тепер ТСК використовується як інструмент тиску на забудовників, які відмовилися платити данину Горовим», — пояснює Сазонов.

Інтереси Столара і братів Горових в ТСК представляє цілий ряд особистостей, пише журналіст. Зокрема, до них відноситься нардеп від ОПЗЖ Наталія Приходько, яку зі Столаром пов'язують давні стосунки.

«Наталія Ігорівна Приходько — колишній юрист-консультант Вадима Столара. Приходько починала роботу юристом в туристичній компанії «Яна» батьків Столара. Вона — двоюрідна сестра ще одного нардепа від ОПЗЖ Ігоря Кисельова. Це близькі та довірені люди Столара, що відстоюють його бізнес-інтереси», — розповідає Кирило Сазонов.

Блогер зазначає, що у Столара і братів Горових налагоджений механізм впровадження у всілякі комісії, пов'язані з будівництвом. Як приклад він наводить Комісію при КМДА з перевірки інформації по об'єктах будівництва, що викликає суспільний резонанс.

За інформацією журналіста, серед 7 громадських активістів, що входять в згадану Комісію, більшість — люди «смотрящих». Подібний трюк можуть провернути і з парламентською комісією, про що попереджали заздалегідь, вважає він.

«Про те, що Столар і Горові можуть провернути подібну схему і на рівні парламенту, забудовники попереджали ще задовго до створення ТСК. Направляли відкриті листи Президенту, де говорилося, що «смотрящі» через різні ручні ГОшки передають учасникам ринку «привіти», погрожуючи створити контрольовану ТСК в парламенті», — зазначає Кирило Сазонов.

На думку блогера, багато порядних депутатів «потрапили у пастку», беручи участь в роботі ТСК і щиро намагаючись розібратися в проблемі ДАБІ. Її необхідно «вичистити від людей «смотрящих», робить висновок він.

«Зараз вони (депутати) змушені брати участь в спектаклях режисерів Горових і своєю присутністю легалізувати потоки негативу, які виливаються на певних забудовників під час засідань. На мій погляд, єдиний шанс повернути довіру до роботи ТСК — вичистити її від людей «смотрящих» і мажорів-шантажистів з провінції. Інакше скоро ТСК доведеться перейменувати в «комісію з корупції» в ДАБІ», — підсумовує журналіст Кирило Сазонов.

    Реклама на dsnews.ua