• USD 27.5
  • EUR 32.4
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

Повернення Кривавого Пастора. Як Турчинов освіжить "Євросолідарність", очоливши штаб партії Порошенко

Передвиборна команда "Євросолідарності" посилився екс-секретарем РНБО Олександром Турчиновим, який офіційно очолив штаб партії, і сприятиме консолідації виборців Петра Порошенка
Фото: facebook.com/oleksandr.turchynov
Фото: facebook.com/oleksandr.turchynov
Реклама на dsnews.ua

Про своє нове призначення Турчинов сам повідомив через "Фейсбук" у вівторок, 30 червня.

"Мені боляче спостерігати, як країна, яка ще з минулого року була штучно загнана в кризову парадигму, неухильно наближається до соціально-економічної катастрофи. Мені боляче спостерігати, як національна безпека і оборона, яким я присвятив частину свого життя, знову стають далеко не першим пріоритетом країни, що в умовах війни неприпустимо. Дилетантизм і популізм, як ракова пухлина, руйнують управлінську вертикаль, ведуть до хаосу і дестабілізації", - написав Турчинов.

Досвідчений апаратник, він одразу пообіцяв залучати в кампанію якісні кадри, а також працювати в ім'я об'єднання патріотичних сил, не цікавлячись депутатським мандатом або посади на держслужбі.

Широкій громадськості нового главу штабу своєї партії представив сам Петро Порошенко, який готувався до чергового допиту в ГБР. Турчинов з цього приводу зазначив, що "знову в наше життя повертаються замовні справи і політичні переслідування опонентів, що знецінює досягнення Революції гідності і кров українських патріотів".

У "ЄС" нового-старого союзника зустріли позитивно. Так, народний депутат Олексій Гончаренко вважає, що Турчинов організаційно посилить партію.

"Ми всі знаємо і навіть вороги визнають, що Олександр Турчинов в змозі організувати все, від партії до багатомільйонної країни в складних умовах. У нього великий досвід роботи в умовах тиску, репресій, з якими ми зіткнулися зараз", - заявив депутат.

На його думку, прихід Турчинова в партію - це початок об'єднання, до якого закликала "ЄС" інших націонал-демократів і патріотів. Колишні колеги Кривавого Пастора з "Народного фронту" також позитивно оцінили кооперацію Турчинова з ЄС.

Реклама на dsnews.ua

"Прихід до Турчинова в "Євросолідарність" означає системну, концентровану ефективність. Володимир Зеленський, співчуваю. Буде боляче", - написав на своїй сторінці у "Фейсбук" колишній депутат від "Народного фронту" Леонід Ємець.

Знайомі з внутрішньою кухнею "ЄС" спостерігачі стверджують, що Турчинов погодився на посаду не відразу, піддавшись після довгих умовлянь Порошенко і народного депутата Вікторії Сюмар зі свого оточення.

Примітно, що Порошенко, за інформацією джерел "ДС", запрошував Турчинова керувати штабом ще на торішніх президентських виборах, але тоді Турчинов не погодився це зробити.

Історія взаємин п'ятого президента і колишнього секретаря РНБО - взагалі дуже непроста і доволі довга. Наприклад, у часи президентства Віктора Ющенка Порошенко конфліктував з Турчиновим чи не частіше, ніж з Юлією Тимошенко, чиїм найближчим соратником у "Батьківщині" дуже довго був майбутній в. о. президента. Так, за деякою інформацією, після Помаранчевої революції, дізнавшись, що Тимошенко пропонує на посаду міністра внутрішніх справ Турчинова, Порошенко, який обіймав тоді посаду секретаря РНБО, перешкодив цьому призначенню, і міністром став Юрій Луценко.

Отримавши після втечі Януковича повноваження глави держави, Турчинов остаточно порвав з Тимошенко. А перед достроковими парламентськими виборами вже колишній в. о. президента, подейкують, переконав яка сумнівалася Арсенія Яценюка не йти з БПП на вибори однією колоною, з-за чого Порошенко, можливо, не отримав підконтрольного парламентської більшості. Турчинов примкнув до "Народного фронту" і був обраний народним депутатом від цієї партії.

До кінця 2014-го Порошенко і Турчинов переглянули свої стосунки, результатом чого стало призначення Турчинова секретарем РНБО.

Рік тому Турчинов пропонував Порошенко створити нову партію, яку називав умовно "Всеукраїнським об'єднанням патріотів", але п'ятий президент від ідеї відмовився, і співпраці не вийшло ні на парламентських, ні президентських виборах.

Зараз же Турчинов нібито отримав карт-бланш на вибудовування процесів в штабі "ЄС", в якому він буде працювати з давно знайомими особами. Так, відбором кандидатів на вибори знову займається колишній депутат Сергій Березенко, який може стати заступником голови виборчого штабу.

Партбудівництво курирує народний депутат Максим Саврасов, з медіа і піаром працює прес-секретар Порошенка Святослав Цеголко, інформаційно-аналітичною роботою займається народний депутат Ростислав Павленко. Політтехнологіями завідує Олег Медведєв , який працює у зв'язці з Ігорем Гринівим та Вікторією Сюмар.
В цілому, новий-старий союзник в особі Турчинова - дуже гарне придбання для Порошенка. Таке кадрове рішення повинно консолідувати електоральне ядро Порошенко - в партії явно будуть приділяти основну увагу роботі з виборцями Центральної та Західної України.

    Реклама на dsnews.ua