• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Столтенберг нагадав, що вступ України в НАТО не має хвилювати Росію

У Росії не було і немає права вето на членство України в Північноатлантичному альянсі, це питання мають вирішувати лише країни-союзники

Реклама на dsnews.ua

Про це 13 квітня у Брюсселі заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, інформує "ДС".

"Це тільки тридцяти союзникам вирішувати, коли Україна готова стати членом НАТО: ніхто інший не має права втручатися в цей процес. І це суверенне право кожної нації, такий як Україна, надіслати запит на приєднання", — сказав генсек НАТО, відповідаючи на питання, чи зможе Україна стати членом організації в умовах, коли вона не контролює частину своїх кордонів.

Столтенберг підкреслив, що це — "важливий принцип, тому що Росія зараз намагається відновити свого роду сфери впливу, де б вони могли вирішувати, що сусіди можуть робити".

"Це світ, який ми намагаємося залишити позаду нас, де велика сила може вирішувати, що можуть робити малі сусіди. Тому ми підтримуємо суверенне право України запросити (членство) і вирішувати свій власний шлях, і тільки тридцяти союзникам вирішувати, коли (Україна) буде відповідати стандартам (НАТО)", — цитує слова генерального секретаря НАТО ZN.UA.

Він підкреслив, що це також є причиною, по якій союзники підтримують зусилля України, спрямовані на реформування та модернізацію.

"Реформи — найкращий шлях у напрямку євроатлантичної інтеграції, і ми відкидаємо ідею, про що чуємо з Москви, що у Росії є якесь вето і право відкидати суверенне право інших країн вирішувати щодо свого шляху, включаючи якого роду безпеку вони хочуть забезпечити, включаючи членство в НАТО", — наголосив Столтенберг.

Як писала "ДС", президент Володимир Зеленський вважає, що партнери України, у тому числі й США, мають робити більше для стримування Росії і для членства Києва в НАТО.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua