• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Стоп терор! Співробітники "Укрлендфармінга" продовжують вимагати від САП виконати рішення суду (ВІДЕО)

Реклама на dsnews.ua
Працівники агрохолдингів "Укрлендфармінг" і "Авангард" вранці 9 липня продовжили акцію протесту біля будівлі САП, вимагаючи виконати рішення суду і скасувати постанову про поновлення кримінальної справи проти бізнесмена Олега Бахматюка

В рамках безстрокової акції, яка розпочалася 2 липня, протестувальники продовжили "яєчну блокаду", заклавши в'їзд у двір Спеціалізованої антикорупційної прокуратури лотками з яйцями, передає кореспондент "ДС".

"Просто гуляю": как прокуроры САП идут на работу сквозь яйца

Под Специализированной антикоррупционной прокуратурой продолжается протест работников холдингов "Укрлендфарминг" и "Авангард", которые требуют от САП выполнить решение суда и разрешить им нормально работать

Gepostet von Деловая столица am Donnerstag, 9. Juli 2020

Як повідомлялося, 2 липня десятки співробітників агрохолдингу "Укрлендфармінг" (УЛФ) прийшли до офісу САП, вимагаючи від її керівника Назара Холодницкого виконати рішення Печерського районного суду Києва. По завершенні мітингу вони передали в САП відповідне звернення з 27 тисячами підписів. Крім того, мітингувальники пообіцяли продовжувати свою акцію до тих пір, поки не буде виконано їхню вимогу. 3 липня акція під САП була продовжена, а 6 липня набула масштабного характеру і переросла в т. н. "яєчну блокаду".

Сьогодні крім яєць протестувальники "прикрасили" ганок біля входу в будівлю САП наклейками "Стоп терор". Також учасники акції надягли маски з цим же гаслом. Ще один популярний гасло під САП сьогодні - "Вилікуйте країну від Ситника!".

"Вылечите страну от Сытника": под САП продолжается "яичная блокада"

Под Специализированной антикоррупционной прокуратурой продолжается протест работников холдингов "Укрлендфарминг" и "Авангард", которые требуют от САП выполнить решение суда и разрешить им нормально работать

Gepostet von Деловая столица am Donnerstag, 9. Juli 2020

Примітно, що незважаючи на початок робочого дня, аншлагу в спецпрокуратуре не спостерігається - прокурори та інші працівники відомства не особливо поспішають на роботу. Один з прокурорів чесно зізнався, що "просто гуляє".

Нагадаємо, 22 листопада 2019 Олега Бахматюка в Україні оголосили в розшук. Власник компаній Ukrlandfarming звинуватили у нецільовому використанні 1,2 млрд грн рефінансування від НБУ.

У червні Печерський райсуд Києва ухвалив рішення, яким скасував незаконну постанову колишнього заступника генпрокурора Віталія Касько про відкриття кримінального провадження стосовно власника агрохолдингу "Укрлендфармінг" Олега Бахматюка. У рішенні суду йдеться про постанову, що забороняє поновлення кримінальної справи про рефінансування VAB Банку, яке було закрито через відсутність складу злочину.

25 червня Офіс генерального прокурора виконав рішення Печерського райсуду і скасував постанову про відновлення кримінального провадження проти Бахматюка у справі рефінансування VAB банку.Крапку в цій справі має поставити Спеціалізована антикорупційна прокуратура, очолювана Назаром Холодницким. Разом з тим за станом на 8 липня САП це рішення не виконала. Крім того, Національне антикорупційне бюро України, очолюване викритих у корупції Артемом Ситником, також відмовилося виконати зазначене вище рішення Печерського райсуду.

Напередодні, 8 липня, антикорупційний комітет Верховної Ради провів засідання, на якому обговорювалося питання про закриття провадження, пов'язаного з VAB банком. Присутні на засіданні представники НАБУ і САП так і не змогли пояснити народним депутатам, на підставі цього було відкрито цю справу.

Довідка. Справу проти екс-заступника голови Нацбанку Олександра Писарука та фактичного власника VAB банку Олега Бахматюка було відкрито через нібито нецільового використання коштів рефінансування, наданих НБУ в період банківської кризи 2014 року. Висновки експертиз Фонду гарантування вкладів і заяви НБУ підтверджують, що всі кошти рефінансування були витрачені за прямим призначенням - їх отримали вкладники банку. Крім того, Олег Бахматюк сам запропонував державі повернути до бюджету 8 млрд боргів, однак відповіді на свою пропозицію від НБУ так і не отримав.

    Реклама на dsnews.ua