• USD 28.2
  • EUR 33
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Київ на двох. Чи зможуть Смешко і Пальчевський взяти на пару Київради

За інформацією джерел "ДС", у Ігоря Смешка почали переговори з бізнесменом і телеведучим Андрієм Пальчевським про спільний похід на вибори у столиці
Реклама на dsnews.ua

За чутками, союз Смешко і Пальчевського схвалений Банкової, там нібито розраховують, що нова сила стане їх сателітом в Київраді.

За даними червневого опитування Центру "Соціальний моніторинг", якби вибори мера Києва відбулися найближчим часом, то першим до фінішу прийшов би чинний градоначальник Віталій Кличко (35,4%), а другим - Андрій Пальчевський (8,7%). Травневі опитування різних соціологічних компанія показували схожі результати. Так, за даними компанії SOCIS у Кличка було 32,5%, у Пальчевського 6,9%. Розрив дуже великий, але треба розуміти, що у інших потенційних кандидатів у мери столиці на старті кампанії поки немає і таких показників. Правда, немає і самих кандидатів, які вже точно будуть балотуватися, швидше їх "малюють" соціологи.

Досить цікавими виглядають і рейтинги Ігоря Смешка і його партії "Сила і честь". За результатами опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології, у Смешко - п'ятий показник у рейтингу (6,8%). Причому, у нього спостерігається хоч і незначний, але приріст підтримки. Теж стосується і його партії: "Сила і честь" в цьому опитуванні має 4,7%. Стільки ж, до речі, у партії Шарія. А в опитуванні "Соціального моніторингу" політпроект Смешко має в столиці рейтинг 3,8%.

Тобто, якщо вірити даними соцопитувань, і в Пальчевського, і у Смешко є непоганий стартовий зачепив, з яким вони можуть сідати за стіл переговорів. Плюс - обидва часто гостюють у телеефірах. Простіше кажучи, технологічно вони можуть доповнити один одного. По всій видимості, посаду столичного голови лідеру партії "Сила і честь" мало цікава, на відміну від Пальчевського. Зате важливо отримати свою фракцію в Київраді. Чому потенційно може посприяти подвоєння зусиль з Пальчевським.

Проте це в ідеалі. На ділі ж може вийти не так, адже, по-перше, на даний момент незрозуміло, якими будуть рейтинги після того, як в боротьбу включаться основні гравці, в першу чергу кандидати в мери від "Слуги народу", де ще не пройшов праймеріз, і популярної в столиці "Європейської солідарності". Соціологи також вписують у свої опитувальники шоумена Сергія Притулу. Таким чином, Пальчевський може втратити нинішню другу позицію в рейтингах.

По-друге, Пальчевський активно критикує не тільки Віталія Кличка, але і Володимира Зеленського з його командою. Він вкрай негативно висловлюється про кадрову політику влади, про нашестя у владу "кварталівців". "Настає час, коли лаяти Зеленського та його "зелену" команду вже непристойно. Я впевнений, що не проголосують, вони не наберуть 5%, у великих містах буде повний провал. І цей провал обумовлений, в першу чергу, кадровою політикою", - заявляв він нещодавно в ефірі каналу "112". У теж час Він віддає перевагу в війну з "зеленої" владою не вплутуватися. Він підтримує імідж людини розсудливої, коментує теми національної безпеки і міжнародної політики, але без різких випадів у бік президента.

У разі союзу Смешко і Пальчевського на київських виборах доведеться якось узгоджувати спільну позицію: або перший теж почне жорстко критикувати Зеленського, або другий припинить це робити.

Реклама на dsnews.ua

По-третє, проходження "Сили і честі" у Київраду - важливих половина справи, друга половина - як представники цієї політсили будуть позиціонувати себе в якості депутатів. Експерти часто пояснюють високі рейтинги партії Смешко тим, що вона не була у владі, тобто, не встигла скомпрометувати себе справами. Виборці знають про цю силу переважно завдяки медійності її лідера, але хто стоїть за його спиною, навряд чи їм відомо. Якщо "Сила і честь" підтримає Пальчевського, то про Смешко ще довго будуть згадувати в парі з цією людиною. Крім того, треба враховувати, що фракції, в яких збиралися люди за принципом тимчасової вигоди, дуже швидко розвалювалися. Та ще й з гучними скандалами. Не залишаючи цих партій та їх першим особам шансів на політичні успіхи в майбутньому.

    Реклама на dsnews.ua