• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Стратегія повернення Криму: РНБО проігнорувала низку пропозицій Меджлісу

До стратегії деокупації та реінтеграції Криму, затвердженої Радою нацбезпеки і оборони України, не потрапила низка принципових пропозицій Меджлісу кримськотатарського народу

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив колишній народний депутат, голова Меджлісу Рефат Чубаров, інформує "ДС".

"Прикро, що у прийнятій Стратегії деокупації і реінтеграції окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя наші міжнародні партнери поки що не знайдуть чіткої відповіді на питання про те, яким буде статус Криму після відновлення державного суверенітету України над Кримським півостровом? І наскільки цей статус дозволить забезпечити державні гарантії збереження і розвитку на своїй землі корінного кримськотатарського народу?" — написав він у себе в Facebook.

Чубаров зазначив, що представники Меджлісу брали участь в обговоренні первісного тексту публічної частини стратегії. Зокрема, пропонувалося включити до завдань стратегії "захист та реалізацію невід’ємного права на самовизначення кримськотатарського народу у складі суверенної і незалежної Української держави".

До тексту стратегії також пропонували внести визначення статусу Криму – "як національно-територіальної автономії, що утворюється у межах Кримського півострова на основі реалізації кримськотатарським народом як корінним народом України свого права на самовизначення, та яка є невіддільною складовою України, що здійснює повноваження визначені Конституцією України".

Секретар РНБО Олексій Данілов зауважив, що пропозиції Меджлісу може врахувати уряд при розробці заходів з реалізації цієї стратегії. Водночас зазначається, що частина пропозицій і зауважень Меджлісу все ж таки була врахована.

Як писала "ДС", 11 березня РНБО ухвалила проєкт "Стратегії деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь". Робота над документом тривала понад рік із залученням представників низки інституцій.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua