• USD 28.2
  • EUR 34.1
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Створення окремого фонду боротьби з COVID-19 у 2021 році не планується, - Разумков

Реклама на dsnews.ua

Наступного року в Україні не планується створення окремого фонду для боротьби з коронавірусом, однак дискусії у стінах парламенту з цього приводу ще тривають

Про це заявив спікер Верховної Ради Дмитро Разумков, інформує "ДС".

"На наступний рік окремого протиковідного фонду не передбачалося. Сьогодні тривають дискусії в стінах парламенту, деякі фракції виступають про це, народні депутати кажуть, що потрібно створювати додатковий окремий ковідний фонд", — цитує слова Разумкова сайт "112.ua".

За словами спікера, щодо цього питання існує дві позиції. З одного боку, не стільки принципово, чи буде це єдиний фонд, звідки йтиме фінансування, або це будуть окремі фонди у Міносвіти, МОЗ, Міноборони, МВС, "які будуть спрямовані на покриття витрат, повʼязаних з боротьбою проти коронавірусу". 

"Важливо, наскільки це правильно буде розраховано, як це буде використовуватися", — резюмував Разумков.

За розрахунками МОЗ, Національній службі здоровʼя України на Програму медичних гарантій у 2021 році необхідно 225 млрд гривень. Уряд передбачив у проєкті держбюджету 123 млрд, пише Укрінформ.

У НСЗУ вже заявили, що у разі ухвалення бюджету ПМГ на цьому рівні вже в другому кварталі 2021 року не вистачить коштів на оплату лікування хворих на COVID-19. Окрім цього, доведеться відмовитися від доплат лікарям за роботу з ковід-пацієнтами, від запровадження індикаторів якості для первинної та екстреної меддопомоги, зменшити кількість послуг з ранньої діагностики раку, які держава оплатить пацієнтам, тощо.

Як писала "ДС", на початку листопада протягом тижня з Фонду боротьби з коронавірусною інфекцією було виділено понад 1 млрд гривень на відновлення автодоріг державного значення. Згодом колишній міністр фінансів і радник Андрія Єрмака Ігор Уманський заявив про привласнення і відмивання коштів, які призначені на боротьбу із COVID-19, через програму "Велике будівництво", яку лобіює особисто президент Володимир Зеленський. На Банковій це спростовують.

    Реклама на dsnews.ua