• USD 27.9
  • EUR 33.9
  • GBP 39.2
Спецпроєкти

Сутички націоналістів з поліцією біля ГПУ. Головне

Реклама на dsnews.ua
Біля будівлі Генеральної прокуратури в Києві сьогодні сталися сутички мітингувальників націоналістів з правоохоронцями

Поліція застосувала проти мітингувальників сльозогінний газ, інформує "ДС".

"В одному з проколів написано, що причина затримання бойові дії на боці "ИГИЛ" в Сирії, і підпис Тумгоева з позначкою власноруч, що зауважень до змісту та форми протоколу у нього немає", - повідомили в ГПУ.

"Крім того, за півтора року з моменту першого звернення офіс ВК ООН не виявляв більше ніякої зацікавленості у долі Тумгоева. Мітингувальники під ГПУ заявляють, що Росії видали "учасника АТО". Підкреслюю, що підтвердження участі в АТО є підставою для відмови у видачі особи в РФ. Про це особисто Луценко наголошував не раз. Приклад - кейс Р. Церцвадзе - на наступний день після того, як стало відомо про його участь в АТО, особу було звільнено з-під варти, згодом відмовлено у видачі у РФ. Чи вже всі забули?" - процитувала у Facebook виступ Луценка його прес-секретар Лариса Сарган.

"Насправді видача злочинців з України в Росію і з Росії в Україну відбувається і зараз. Звичайно, на зовсім іншому рівні як до війни. Але близько 100 осіб щороку передаються з країни в країну", - сказав він.

Постраждалих - знімальну групу телеканалу NewsOne - доставили в Печерське управління поліції для написання заяви про вчинення злочину та надання пояснень з приводу інциденту.

У Генпрокуратурі нагадали, що Тумгоев програв вісім судів в Україні, ЄСПЛ двічі знайомився з усіма матеріалами справи і відмовив йому у клопотанні про застосування правила 39, підтвердивши таким чином відсутність підстав вважати, що доброволець переслідується на політичному, етнічному або релігійному ґрунті.

Також у відомстві зазначили, що звернення Верховного комісара ООН з прав людини до України має лише рекомендаційний характер.

"Крім того, за півтора року з моменту першого звернення офіс ВК, ООН не виявляв більше ніякої зацікавленості у долі Тумгоева. Мітингувальники під ГПУ заявляють, що Росії видали "учасника АТО". Підкреслюю, що підтвердження участі в АТО є підставою для відмови у видачі особи Росії. Це особисто Луценко наголошував не один раз", - заявили в ГПУ.

При цьому там підкреслили, що рішення про видачу Тумгоева було винесено в жовтні 2016 року."Ніяких свідоцтв/доказів участі в АТО від нього, його адвокатів, третіх осіб представлено не було.

"Свідки" з'явилися тільки після фактичної передачі Тумгоева іноземній державі (де вони були всі два роки, поки тривали судові процеси?)", - стверджують в ГПУ.

Зазначимо, що раніше представники націоналістичних сил дали Луценку чотири дні на виконання їх вимог, в іншому випадку вони погрожують вивести на вулиці тисячі людей. Зокрема, вони вимагають звільнення заступника генпрокурора Євгена Єніна, який нібито підтримав передачу Росії Тумгоева.

Генеральний прокурор Юрій Луценко коментує ситуацію з екстрадицією до рф уродженця Інгушетії, звинуваченого в тероризмі. Тимур Тумгоєв програв 8 судів в Україні, ЄСПЛ двічі знайомився з усіма матеріалами справи та відмовив йому в клопотанні щодо застосування правила 39, підтвердивши таким чином відсутність підстав вважати, що Тумгоєв переслідується на політичному, етнічному чи релігійному грунті. Звернення Верховного комісару ООН з прав людини до України має лише рекомендаційний характер (на відміну від правила 39 ЄСПЛ). Крім того, за півтора роки з моменту першого звернення офіс ВК ООН не проявляв більше жодної зацікавленості до долі Тумгоєва.Мітингарі під ГПУ заявляють, що росії видали “учасника АТО”.Наголошую, що підтвердження участі в АТО є підставою для ВІДМОВИ у видачі особи до РФ. Про це особисто Луценко наголошував не раз.Приклад - кейс Г.Церцвадзе - на наступний день після того, як стало відомо про його участь в АТО, особу звільнено з-під варти, згодом відмовлено у видачі до РФ. Чи вже всі забули?Рішення про видачу Тумгоєва винесено у жовтні 2016 - жодних свідчень/доказів участі в АТО від нього, його адвокатів, третіх осіб надано не було. “Свідки” з’явилися лише після фактичної передачі Тумгоєва іноземній державі (де вони були усі 2 роки, поки тривали судові процеси?).

Gepostet von Лариса Сарган am Montag, 17. September 2018

У поліції розповіли, що акція біля будівлі ГПУ проходила згідно поданої в КМДА заявки київської міської організації однієї з політичних партій.

"Під час заходу активісти розписали стіни будівлі, а потім агресивно налаштовані учасники намагалися потрапити в приміщення, застосували газові балончики, а потім виникла бійка зі співробітниками поліції, які забезпечували правопорядок", - йдеться в заяві.

Під час конфлікту постраждало кілька правоохоронців, однак, як зазначили в прес-службі, надати допомогу їм не було можливості через людей, які штурмували приміщення. Однак потім учасники акції зробили коридор і поліцейські змогли відступити. Зараз постраждалим поліцейським надають необхідну медичну допомогу.

"Після цього учасники акції намагалися зашкодити вхідні двері адмінбудівлі, а з приміщення застосували вогнегасники. У відповідь активісти почали кидати по вікнах камінням і бруківкою. В даний час біля ГПУ місці продовжують нести службу поліцейські, в тому числі співробітники поліції діалогу, які закликають учасників акції дотримуватися чинного законодавства і висловлювати свою позицію мирним шляхом", - заявили в поліції.

Це сталося після того, як пікетників почали поливати з будівлі ГПУ струменями води. Націоналісти принесли до входу в ГПУ автомобільні шини і сміттєвий контейнер, які і підпалили.

Згодом силовики відтіснили протестувальників і закрили собою вогнище, щоб перешкодити поширенню вогню.

Про це повідомила народний депутат Оксана Корчинська після переговорів групи нардепів з Луценком.

"Позиція наступна - генеральний прокурор дає гарантії, що жоден громадянин України або будь-громадянин іншої держави, який служив у будь-яких підрозділах добровольцем, не буде виданий Росії", - повідомила Корчинська.

Вона додала, що генпрокурор пообіцяв підкріпити свої гарантії заявою, що він оприлюднить сьогодні.

У відповідь учасників акції з першого поверху ГПУ поливають водою і з порошкового вогнегасника.

Протестувальникам вдалося відтіснити поліцію і співробітників Нацгвардії від будівлі Генеральної прокуратури.

Сутичка сталася в той момент, коли до центрального входу в ГПУ, заблокованого учасниками акції протесту, підігнали з десяток силовиків.

Під час сутички з декількох представників Нацгвардії злетіли шоломи.
Силовики намагалися відтіснити націоналістів од входу в ГПУ, ті в свою чергу скандують "Ганьба!", "Луценка за грати!".

Пізніше силовики використовували проти мітингувальників сльозогінний газ, після чого відійшли від будівлі ГПУ.

Учасники пікету стверджують, що дізналися в деяких силовиків колишніх працівників "Беркута".

Націоналісти протестують проти співпраці чиновників з російськими силовими структурами.

Так, партія "Національний Корпус" та інші патріотичні сили біля стін ГПУ вимагають припинити утиски добровольців. В першу чергу вони мають на увазі справу Тимура Тумгоева, якого влада видали Російської Федерації.

Спочатку люди гуртувалися на тротуарі, однак зараз починають блокувати проїжджу частину.

Додамо, що нацгвардийци ще раніше оточили будівлю ГПУ.

Як відомо, 13 вересня Генеральна прокуратура України підтвердила екстрадицію в РФ громадянина Тимура Тумгоева, який звинувачується Росією участі у війні в Сирії на боці "Ісламської держави".Націоналісти стверджують, що Тумгоев нібито брав участь у бойових діях на Донбасі проти Росії.

    Реклама на dsnews.ua