• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

"Суд кенгуру": Зеленський доручив зайнятися реформою КСУ і вказав, на кого замінити суддів

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів розробити судову реформу, яка передбачатиме очищення судів

Про це глава держави написав у статті "Не можна дозволяти українським судам викидати антикорупційні здобутки" для видання Financial Times, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Зеленський звернув увагу, що кілька суддів Конституційного суду порушили українські закони.

"Це "суд кенгуру", і його глава перебуває під слідством за те, що в 2018 році придбав нерухомість в окупованому Росією Криму, що є повним порушенням українського законодавства, і не повідомив про це в своїй електронній декларації. Кілька суддів цього суду також перебувають під слідством за неповне розкриття їх активів відповідно до того ж законодавства, яке вони щойно визнали незаконним, — це надзвичайний і неприйнятний конфлікт інтересів. Не дивно, що навіть до кризи всього 2,2% населення України повністю довіряли Конституційному суду. Цих суддів необхідно замінити незалежними шанованими юристами", — написав він.

Глава держави зазначив, що попросив уряд України розпочати консультації і розробити широку і амбітну програму судової реформи, яка буде включати в себе очищення судів.

"У ці непрості часи я закликаю всі українські прореформаторські політичні сили і громадянське суспільство обʼєднатися і співпрацювати в цій боротьбі за душу і майбутнє нашої нації", — закликав він.

Як повідомляла "ДС", Володимир Зеленський у своїй статті також вказав, що до прийняття рішення Конституційним судом причетні проросійські сили і олігархи, які не хочуть змін в Україні. Він також закликав міжнародних партнерів продовжувати підтримку України.

    Реклама на dsnews.ua