• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Суд зобов'язав ДФС розслідувати несплату податків столичного ФК "Динамо"

Реклама на dsnews.ua

Шевченківський районний суд міста Києва прийняв рішення, яким зобов'язав слідчих ДФС провести належне розслідування у кримінальному провадженні №32018100000000138 за фактом несплати податків ФК "Динамо" в особливо великих розмірах

Про це сказано у відповідній постанові суду, опублікованому в Єдиному реєстрі судрешений.

Зазначається, що кримінальне провадження було розпочато у вересні 2018 року, однак через три місяці, без проведення цілого ряду слідчих дій, співробітники ДФС його закрили.

Оскарження такого рішення слідчого, зазначається, що з ФК "Динамо" так і не були запитані документи щодо фінансових взаєморозрахунків між клубом, дочірньою компанією "Динамо Київ" (Кіпр) та футбольним клубом "Борусія" (Дортмунд).

Не були запитані відомості за розрахунками заробітної плати з футболістами "Динамо" (Київ) у період 2012-2018 років, в тому числі, через компанію "Динамо Київ" (Кіпр) Лтд.

Також, слідчі не вивчали трансферну діяльність кіпрської компанії "Динамо" і не вилучали аудиторських звітів столичного ФК.

З цих причин, вивчивши матеріали справи, суд прийняв рішення про скасування закриття податкового кримінального провадження проти керівництва "Динамо":

"Постанова старшого слідчого в особливо важливих справах шостого слідчого відділу слідчого управління СКП фінансових розслідувань ГУ ДФС в Києві Мельника Д. А. від 19 грудня 2018 року про закриття кримінального провадження №32018100000000138 за ознаками кримінального злочину, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України — скасувати", — йдеться в постанові.

Нагадаємо, що звинувачення на адресу столичного клубу щодо несплати податків звучать вже не перший рік. У ЗМІ були опубліковані зарплатні відомості гравців ФК, згідно з якими, вони нібито отримують заробітну плату в розмірі від 15 до 30 тис. грн. Саме з цих сум і сплачуються податки в державний бюджет. У той час як реальні гонорари футболістів київського клубу досягають десятків і сотень тисяч євро в місяць, але з них власники "Динамо" податків не платять.

Приміром, у 2017 році футбольний клуб "Шахтар" заплатив у бюджет 450 млн грн податків. При цьому ФК "Динамо" (Київ) у 2017 році сплатив до бюджету близько 2,5 млн грн податку на додану вартість. Також за 2017 рік ФК направив до бюджету ПДФО на суму не більше 10 млн грн, ЄСВ — у сумі 12 млн грн.

В цілому, як говорилося в листі "Динамо" на адресу Офісу великих платників податків, клуб в 2017 році заплатив 85 млн грн, що більш ніж у 5 разів менше відрахувань "Шахтаря".

    Реклама на dsnews.ua