• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Суд відібрав п'ятьох кандидатів у присяжні у справі про вбивство Шеремета

Реклама на dsnews.ua

Шевченківський райсуд Києва відібрав п'ятьох кандидатів у присяжні, які візьмуть участь в суді у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета

З них автоматизована система вибере 3 основних присяжних, які будуть працювати в складі суду. Ще двоє кандидатів будуть запасними, інформує "ДС" з посиланням на "Українську правду".

Всього система вибрала сімох кандидатів у присяжні, проте одна з них, Анна Чупіна, взяла самовідвід через те, що в складі кандидатів є її чоловік.

Ще одній кандидатці, Інні Крамаренко, прокурор і представник потерпілих заявили відвід. Вони вважали, що жінка може бути упередженою через те, що, по-перше, неодноразово була членом окружних виборчих комісій від різних політичних партій, і, по-друге, висловила власну думку, що лікарі не можуть бути вбивцями.

Адвокати підозрюваних виступили проти відведення Інні Крамаренко і говорили, що вона як медсестра, яка давала клятву Гіппократа, може об'єктивно розглядати справу. Однак суд задовольнив відводи Чупінії і Крамар.

Зрештою, суд залишив п'ятьох кандидатів: Юрій Олександрович Федоренко, Григорій Валерійович Фірсов, Людмила Михайлівна Яковенко, Юрій Іванович Михайленко, Наталя Олександрівна Глоба.

Адвокати хотіли відвести від справи двох інших кандидатів. Зокрема, Юрія Михайленка — через те, що він є чоловіком Чупіної та при цьому не заявив самовідвід, а також через те, що він отримував інформацію про справу Шеремета по телебаченню, яке, як заявляє захист, транслює переважно позицію звинувачення.

Крім того, адвокати заявили відвід Наталії Глобє — через те, що у неї є близька родичка і майно на окупованій території. Захист вважає, що через це на жінку може чинитися тиск.

Наступне засідання призначене на 28 вересня.

Нагадаємо, 12 грудня 2019 року слідчі повідомили, що в справі про вбивство Павла Шеремета підозрюють щонайменше трьох осіб : медсестру одного з парашутно-десантних батальйонів Яну Дугаров, лікаря і волонтера Юлію Кузьменко, музиканта і добровольця Андрія Антоненко. Всім їм було оголошено про підозру. Також в справі фігурують добровольці Владислав і Інна Грищенко, проте на даний момент вони є підозрюваними у справі про організацію замаху на бізнесмена в Косові Івано-Франківської області.

За версією правоохоронців, за результатами проведених експертиз, закладала вибухівку під авто Шеремета Кузьменко, а допомагав їй — Антоненко. Також слідство вважало основним мотивом вбивства журналіста Павла Шеремета дестабілізацію соціально-політичної ситуації в країні.

    Реклама на dsnews.ua