• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Суд прийме рішення по справі Медведчука проти книги про Василя Стуса

Реклама на dsnews.ua

У видавництві Vivat вважають неприхованою спробою прямого тиску на свободу слова та друку в Україні позовні вимоги нардепа ОПЗЖ Віктора Медведчука, який домагається заборони книги "Справа Василя Стуса"

Про це йдеться в повідомленні прес-служби видавництва, передає "ДС" з посиланням на "Українську правду".

"10 липня може бути оголошено судове рішення - своєрідний "вирок" свободі слова і науці. У разі програшу ми будемо подавати апеляцію, адже ні автор, ні видавництво Vivat не порушували закон, норми моралі і тим більше чиї особисті немайнові права. Довести це важливо для нас. У той час, коли Віктор Медведчук "захищає свої честь, гідність та ділову репутацію", ми захищаємо право суспільства на пошук історичної правди.

Ми впевнені: вимоги Віктора Медведчука - це неприхована спроба прямого тиску на свободу слова та друку в Україні, яскравий вияв боротьби з інакомисленням. Взагалі цей процес виглядає як другий суд над Стусом. Пан Медведчук свого часу цей процес програв. Ми маємо намір відстояти свою позицію до кінця і готові у разі необхідності дійти до Європейського суду з прав людини", - заявила гендиректора "Vivat" Юлії Орлової.

10 липня о 10:00 у Дарницькому районному суді Києва відбудеться засідання за позовом Медведчука проти журналіста та історика Вахтанга Кіпіані та "Vivat".

Медведчук судиться про захист честі, гідності та ділової репутації і просить суд заборонити видання (виготовлення) та розповсюдження книги "Справа Василя Стуса" та поширення будь-якої інформації про книгу в ЗМІ і в інтернеті.

Крім цього, він просить стягнути з Кіпіані та видавництва Vivat витрати на сплату судового збору та визнати частина інформації, наведеної в книзі, недостовірною.

Зазначимо, Медведчук був державним захисником українського поета Василя Стуса. Його часто звинувачують у порушенні норм адвокатської етики під час цього процесу. Сам він своєї провини не визнає.

Книга "Справа Василя Стуса" вийшла в травні 2019 року і отримала ряд премій:

Книга Кіпіані на 90% складається з архівних документів. Думка автора побудована на фактах, які містяться, зокрема, в фактологічної частини книги.

    Реклама на dsnews.ua