• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Суд прийняв бік Мендель за апеляційною скаргою щодо корупції у КНУ ім. Шевченка

Реклама на dsnews.ua

У четвер, 15 жовтня, Херсонський апеляційний суд задовольнив скаргу пресссекретарки президента Володимира Зеленського Юлії Мендель у справі про написану статтю зі звинуваченнями у хабарництві у КНУ імені Шевченка

Суд постановив скасувати рішення Херсонського міського суду від 1 квітня 2019 року та ухвалити нове рішення, передає "ДС" з посиланням на Радіо Свобода.

Таким чином у задоволенні позову доктора філологічних наук та викладача Київського національного університету імені Тараса Шевченка Юрія Коваліва про захист честі, гідності та ділової репутації, спростування недостовірної інформації й стягнення моральної шкоди відмовлено.

Судове засідання відбувалося у режимі відеоконференції.

Зазначається, що постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту прийняття та може бути оскаржена протягом 30 днів з дня складання повного судового рішення шляхом подачі касаційної скарги.

Судова тяганина по цій справі розпочалася у 2016 році. Тоді у січні в американському виданні Politico була опублікована стаття англійською мовою колишньої студентки КНУ ім. Шевченка Юлії Мендель "Як продаються дипломи в українських університетах", де вона звинуватила свого колишнього наукового керівника, доктора філологічних наук Юрія Коваліва у тому, що у 2012 році під час захисту докторської дисертації він не приймав роботу, доки вона не поклала поміж сторінок 200 доларів. Щоправда, прізвище свого наукового керівника Мендель у статті прямо не назвала.

За результатами захисту Мендель було присуджено науковий ступінь кандидата філологічних наук зі спеціальності українська література.

Університет в обличчі доктора філологічних наук Юрія Коваліва подав позов про захист честі, гідності та ділової репутації, спростування недостовірної інформації й стягнення моральної шкоди. Спочатку цивільну справу розглядав Херсонський міський суд, який у квітні 2019 року ухвалив рішення про те, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

Мендель не погодилась з цим рішенням та подала апеляцію, яка з липня 2019 року розглядалася у Херсонському апеляційному суді.

    Реклама на dsnews.ua