• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Суд продовжив арешт Кожари на два місяці та зберіг заставу у 14 млн грн

Реклама на dsnews.ua

Києво-Святошинський суд залишив ексглаву МЗС Леоніда Кожару, який є підозрюваним у справі про вбивство бізнесмена Сергія Старицького, у СІЗО до 5 березня та залишив можливість внесення застави у розмірі 14 мільйонів гривень

Про це на своїй Facebook-сторінці написала донька загиблого бізнесмена Катерина Старицька, передає "ДС"..

"Кожару залишили в СІЗО до 5 березня з можливістю внесення застави в 14 млн (така сама, як і була раніше). Суддя Козак врахувала і визнала доведеність його провини у вбивстві, а це означає, що в справі незаперечно є докази його провини. Також суддя задовольнила клопотання прокурора і визнала, що Кожара має перебувати під вартою, оскільки він може ухилитися від правосуддя або впливати на суд та інших учасників", — зазначила вона.

За словами Старицької, наступне засідання відбудеться 14 січня о 14:00 в Києво-Святошинському суді.

"Ми вважаємо, що сьогоднішнє рішення суду має велике значення, оскільки показує доведеність обвинувачення", — написала донька загиблого бізнесмена.

Нагадаємо, трагедія сталася 22 лютого 2020 року в будинку міністра закордонних справ України в 2012-2014 роках Леоніда Кожари. Загиблий Сергій Старицький — колишній керівник телеканалу "Інтер", гендиректор телекомпанії "Тоніс" і один з власників рекламного холдингу Atlantic group.

Справу кваліфікують як умисне вбивство.

4 березня того ж року в будинку Кожари правоохоронці провели слідчий експеримент за фактом вбивства Старицького. 25 березня Кожару затримали. Ексміністра взяли під варту із заставою 14,8 млн грн.

Пізніше суд зменшив Кожарі заставу як альтернативу арешту з 14,8 млн грн до 2,1 млн грн, після її внесення дипломат вийшов на свободу. Потерпіла сторона подала апеляцію за рішенням про зниження застави. Апеляційний суд скасував рішення про зниження суми застави.

11 червня 2020 року Кожару було знову заарештовано із заставою в 14,8 млн грн. 13 липня Шевченківський райсуд продовжив запобіжний захід Кожарі.

3 листопада того ж року Київський апеляційний суд знову залишив ексміністра під вартою.

Наступного місяця Київська обласна прокуратура затвердила і направила до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за фактом умисного вбивства стосовно Леоніда Кожари.

    Реклама на dsnews.ua