• USD 28.2
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Суд дозволив провести спеціальне розслідування щодо екскерівника МВС Захарченка

Реклама на dsnews.ua

Печерський райсуд Києва надав дозвіл на проведення спеціального досудового розслідування стосовно колишнього міністра внутрішніх справ України, який переховується від слідства та суду

Про це йдеться у повідомленні Офісу генерального прокурора, передає "ДС".

Відповідне клопотання подавав слідчий Державного бюро розслідувань.

"Таке рішення суду надає право стороні обвинувачення на проведення досудового розслідування стосовно підозрюваного за його відсутності (in absentia)", — зазначили в ОГП. 

Йдеться про "справу Майдану", за якою колишніх президента України, міністра внутрішніх справ та його заступника, голови СБУ та його першого заступника, командувача внутрішніх військ МВС та інших високопосадовців підозрюють за низкою статей Кримінального кодексу.

Як нагадали в Офісі генпрокурора, їм інкримінують "організацію у складі злочинного угруповання з 18 по 20 лютого 2014 року незаконного перешкоджання проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій, перевищення влади та службових повноважень, що призвело до настання тяжких наслідків, умисних вбивств та замахів на умисні вбивства, умисного завдання тяжких тілесних ушкоджень, а також терористичного акту".

Міністром внутрішніх справ у цей час був Віталій Захарченко.

Як писала "ДС", Віталій Захарченко очолював МВС України з 2011 по 2014 рік. Після Революції гідності він втік у Росію і там отримав російське громадянство. В Україні Захарченко оголошений в розшук як підозрюваний у розстрілі демонстрантів на Майдані.

    Реклама на dsnews.ua