• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Суд у Гаазі взяв до уваги доповідь про злочини Росії на Донбасі

Реклама на dsnews.ua

Доповідь "Російські воєнні злочини в Україні у 2014 році", яку віцемаршалок Сейму Польщі Малгожата Госєвська передала до Міжнародного кримінального суду (МКС) у Гаазі, взято до уваги

Питання початку слідства у справі злочинів Росії в Україні, імовірно, незабаром вирішуватиме наступник чинного прокурора МКС, передає "ДС" із посиланням на допис Госєвської у Facebook.

"Цю доповідь подано до МКС в Гаазі в 2016 році. Хочу поінформувати, що наприкінці 2020 року попереднє вивчення цієї справи завершено прокурором МКС Фату Бенсудою. Прокурор визнала, що існує обґрунтована імовірність, що у визначений період на території України скоювалися воєнні злочини і злочини проти людяності", — написала Госєвська.

Вона нагадала, що ці злочини було поділено на три категорії: скоєні під час збройних дій, під час затримань та арештів, а також у Криму. Віцемаршалок Сейму також зазначила: МКС у Гаазі прийняв таке рішення враховуючи, що відповідні слідства вже ведуться в Україні та Росії.

Як зауважила Госєвська, прокурор МКС Бенсуда, оголошуючи у грудні минулого року свої аргументи на користь початку розгляду судової справи щодо злочинів РФ в Україні, усе ж не оголосила остаточного рішення. На думку польського політика, імовірно, це пов’язано із завершенням каденції Бенсуди на посаді прокурора суду в червні 2021 року. Тож вона, найпевніше, вирішила залишити прийняття цього рішення своєму наступнику.

"Я і надалі слідкуватиму за перебігом розгляду цієї справи й інформуватиму про це", — підсумувала віцемаршалок Сейму Польщі.

Доповідь "Російські воєнні злочини в Україні в 2014 році" складено на базі понад 60 інтервʼю, які польські та українські волонтери провели з полоненими. Колишні бранці розповіли, серед іншого, про фізичні і психічні тортури, вбивства, до яких були причетні росіяни, пише Укрінформ.

У першій половині 2016 року відбулися презентації документа в Європарламенті, Верховній Раді України, Сеймі Польщі, на засіданні ОБСЄ. У квітні 2016 року Госєвська особисто передала доповідь до Міжнародного кримінального суду в Гаазі.

Прокурор МКС Бенсуда 11 грудня 2020 року заявила: є вагомі підстави вважати, що широкий діапазон діянь, скоєних у контексті ситуації в Україні, становлять воєнні злочини та злочини проти людяності в межах юрисдикції Міжнародного кримінального суду. МКС завершив ознайомлення з матеріалами справ, які він отримував з України, зокрема від Офісу генерального прокурора й від неурядових організацій, котрі фіксували воєнні злочини та злочини проти людяності на окупованих Росією територіях. Таким чином, суд в Гаазі має прийняти рішення у справі про початок слідства.

    Реклама на dsnews.ua