• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Суд в Гаазі оприлюднив звіт про ситуацію в Україні

Реклама на dsnews.ua

Міжнародний кримінальний суд в Гаазі сьогодні, 14 грудня, оприлюднив новий звіт про ситуацію в окупованому Криму і на Донбасі на основі попереднього аналізу

Звіт опублікований пресслужбою МКС, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

Зі звіту випливає, що канцелярія прокурора МКС завершила попередній аналіз подій під час Майдану, захоплення та окупації Криму і війни на Донбасі.

Зокрема, встановлено, що в Криму до і під час окупації Росією були здійснені такі злочини, як депортації, вбивства, тортури, викрадення, примус до служби в армії країни-окупанта та інші.

На Донеччині прокуратура МКС зафіксувала умисні вбивства, завдання ударів по цивільним обʼєктам, зґвалтування та інші форми сексуального насильства.

Прокуратура МКС заявляє про наявність підстав порушити справи по зазначеним подіям, оскільки національні слідчі органи України та Росії не діють або не можуть покарати винних.

При цьому Росія зовсім відмовилася відповідати на запити Міжнародного кримінального суду.

"Вона (Канцелярія прокурора МКС, — ред.) отримала відповіді від України щодо національних розглядів, але не отримала відповіді на запити, направлені в Російську Федерацію", — сказано у звіті.

Рішення про початок розслідування буде прийнято після обрання нового прокурора МКС і консультацій з ним. МКС розраховує на співпрацю з урядами як України, так і Росії.

Нагадаємо, Міжнародний кримінальний суд в Гаазі прийняв рішення про початок офіційного розслідування за позовом України щодо військових злочинів і злочинів проти людяності на сході України і в Криму.

    Реклама на dsnews.ua