• USD 28.3
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Суд визнав законним звільнення Кулика з Офісу генпрокурора

Реклама на dsnews.ua

Шостий апеляційний адміністративний суд Києва відхилив апеляцію колишнього прокурора Костянтина Кулика на рішення про його звільнення з Офісу генерального прокурора

Про це йдеться в рішенні суду, оприлюдненому в Єдиному реєстрі, передає "ДС".

Таким чином, звільнення прокурора Кулика з ОГП колишнім генпрокурором Русланом Рябошапкой восени 2019 року суд визнав законним.

"Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про відсутність підстав для задоволення позову. Доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують і не дають підстав для висновку, що судом першої інстанції при розгляді справи неправильно застосовано норми матеріального права, які регулюють спірні правовідносини, чи порушено норми процесуального права", — йдеться у рішенні суду.

Як повідомляла "ДС", 22 листопада 2019 року тодішній генпрокурор Руслан Рябошапка звільнив прокурора Костянтина Кулика з ОГП. Причиною звільнення стало те, що прокурор не пройшов переатестацію.

Нагадаємо, раніше газета The New York Times писала, що саме Кулик підготував досьє зі звинуваченнями Хантера Байдена, коли він входив до правління української газової компанії Burisma Holdings. В даному досьє стверджується, що українські прокурори мають докази корупції, спрямованої на особисте збагачення Джо Байдена.

У 2016 році самому Кулику предʼявляли звинувачення в незаконному збагаченні, так як він володів великими грошовими активами, квартирами в центрі Києва і дорогим позашляховиком. У розпал цієї справи його перевели з військової прокуратури на посаду начальника міжнародного відділу Генпрокуратури. На цій посаді Кулик почав займатися справою Burisma і Хантера Байдена.

У березні 2019 року інформаційне агентство "УНІАН" повідомило, що прокурор у "справі Курченка" Костянтин Кулик висунув підозри, зокрема, представникам оточення колишнього президента Петра Порошенка. Після чого Порошенко заявив, що Кулик "отримав наказ" від бізнесмена Ігоря Коломойського звинувачувати його у втручанні у "справу Курченка".

    Реклама на dsnews.ua