• USD 36.6
  • EUR 38.9
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

Суд встановив факт корупційного правопорушення у діях заступника міністра освіти Лісового

У діях заступника Лісового встановлено факт корупційного правопорушення, — суд у діях заступника міністра освіти Михайла Вінницького встановлено факт корупційного правопорушення, а саме конфлікту інтересів. Оскаржений ним раніше корупційний протокол НАЗК днями апеляційна судова інстанція визнала законним

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив член НАЗЯВО Микита Андрєєв, опублікувавши відповідне рішення суду, передає "ДС".

"Отже, сьогодні у нас є заступник Міністра освіти і науки (Михайло) Винницький, який, зокрема, відповідальний за просування законопроєкту "Про освіту дорослих", але не робить цього. У 20-21 роках, коли ця особа очолювала секретаріат НАЗЯВО, — він влаштував собі у службове підпорядкування дружину і неодноразово преміював її. У липні 2021 року Національне агентство з питань запобігання корупції надіслало до НАЗЯВО припис з вимогою звільнити (або перевести на інше місце роботи) або Винницького, або його дружину. Обом було дуже комфортно працювати в таких умовах, тому припис виконувати вони не захотіли. Вирішили звернутися з позовом проти НАЗК з вимогою до Суду скасувати вказаний припис. Формальним позивачем було НАЗЯВО, коли я ще не був там членом, зате головою Агентства був патрон Винницького — Квіт С. М. У 2022 році дуже дивним чином, за декілька миттєвостей до ліквідації, скандальний Окружний адміністративний суд міста Києва приймає рішення про скасування вказаного припису НАЗК", — нагадав Андрєєв. 

Однак, у серпні поточного року Шостий апеляційний адміністративний суд рішення ОАСКу про визнання незаконним припису НАЗК стосовно Винницького та його дружини скасував, а у задоволенні позову в інтересах нинішнього заступника Міністра освіти — відмовив.

Припис НАЗК стосовно Винницького та його дружини під час роботи в НАЗЯВО — законнний, хоча і не виконаний по суті. Заступником Міністра на сьогодні є особа, яка має великі питання з боку НАЗК. Справа про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією щодо нього №761/35649/21, закрита за строком давності, хоча сам факт порушення встановлений у рішенні", — зауважив Андрєєв. 

Нагадаємо, що в Україні усі особи факт вчинення якими корупційних діянь встановлений судом підлягають включенню до Єдиного державного реєстру корупціонерів.

    Реклама на dsnews.ua