• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Суд ЄС вперше позбавив Януковича від старих санкцій

Суд ЄС загальної юрисдикції вперше скасував санкційні обмеження Євросоюзу проти президента-втікача Віктора Януковича

Віктор Янукович
Віктор Янукович / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це Європейській правді у середу повідомили у пресслужбі суду, передає "ДС".

Суд анулював рішення Ради ЄС від 2019 року про продовження на рік санкцій, накладених на колишнього президента України Віктора Януковича і його сина Олександра. Тобто рішення суду стосується санкцій, які вже втратили чинність. Вони полягали у заморожуванні активів.

Рада ЄС не змогла продемонструвати, що право на захист і право на ефективний судовий захист були дотримані в кримінальних процесах, які ведуться щодо цих осіб українською владою, і які лежать в основі цього продовження", — пояснив суд своє рішення.

Суд зазначив, що в тих випадках, коли проти особи застосовуються обмежувальні заходи протягом декількох років, по суті, в звʼязку з триваючим попереднім розслідуванням Генеральною прокуратурою України, Рада ЄС зобовʼязана перевірити, чи було дотримано право цієї людини на судовий розгляд в розумні терміни, перш ніж Рада вирішить, чи продовжувати ці заходи в черговий раз. 

Таким чином Рада ЄС мала вказати причини, за якими вона змогла робити висновок про те, що право зацікавлених осіб на розгляд їх справи в розумні терміни були дотримані.

"За цих обставин Суд заявляє, що неможливо встановити, що до схвалення оскаржуваних актів Рада переконалася, що українські судові органи дотримали права на захист і права на ефективний судовий захист цих осіб в контексті цієї кримінальної справи", — йдеться у повідомленні суду.

В останні роки Євросоюз почав знімати обмеження з чиновників часів президентства Януковича через недостатні докази проти них від українського слідства, але санкції проти самого Віктора Януковича не анульовувались до цього жодного разу.

Нагадаємо, Рада нацбезпеки і оборони на засіданні 19 березня ухвалила новий пакет санкцій проти колишніх високопоставлених чиновників і правоохоронців-зрадників, зокрема президента-втікача Віктора Януковича та експремʼєра Миколи Азарова.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua