• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Суд заборонив розповсюджувати книгу Кіпіані про Стуса без дозволу Медведчука

Реклама на dsnews.ua

Дарницький райсуд Києва зобовʼязав заборонити розповсюдження книги історика та журналіста Вахтанга Кіпіані "Справа Василя Стуса" за позовом нардепа від ОПЗЖ, кума президента Росії Володимира Путіна Віктора Медведчука та видалити з книги згадки про останнього

Відповідне рішення суду оголосила суддя Марина Заставенко, передає "ДС" з посиланням на Українську правду.

"Цивільну справу за позовом Медведчука до Кіпіані та ТОВ "Віват" задовольнити частково, визнати недостовірною та такою, що порушує особисті немайнові права Медведчука на повагу до честі та гідності, недоторканості ділової репутації інформацію, поширену у книзі "Справа Василя Стуса". Зобов'язати Кіпіані, ТОВ "Віват" видалити з книги "Справа Василя Стуса" інформацію про особу Віктора Медведчука. Заборонити Кіпіані та ТОВ "Віват" розповсюджувати надрукований тираж книги "Справа Василя Стуса" до усунення порушення особистого немайнового права Медведчука", — заявила Заставенко.

"Нагадаю, свого часу Медведчук був адвокатом видатного українського поета Василя Стуса. Ну як адвокатом. З такими адвокатами і прокурори не потрібні. На думку суду, деякі фрази у книзі порушують честь та гідність Медведчука. Напевне, ніщо так не ображає його як правда. Загалом, що тут скажеш? Зробили нас разом. Тепер варто уважніше слідкувати за ходом апеляції", — написав у Telegram нардеп Олексій Гончаренко.

Справа стосується книги про дисидента Василя Стуса, яку Віктор Медведчук вимагає заборонити через нібито приниження його честі та гідності, а також порушення його ділової репутації. Кіпіані і видавництво повністю заперечують такі звинувачення.

Нагадаємо, що Медведчук у 1980-х був адвокатом поета і співпрацював зі слідством. Його звинувачують у порушенні адвокатської етики під час цього процесу.

    Реклама на dsnews.ua