• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Суд закрив справу проти судді КСУ Мойсика, яка була відкрита НАЗК

Реклама на dsnews.ua

Голосіївський районний суд Києва закрив справу проти судді Конституційного суду Володимира Мойсика за звинуваченням у несвоєчасному поданні е-декларації

Про це повідомив сам суддя, інформує "ДС" з посиланням на РБК-Україна.

Як розповів Мойсик, 9 листопада, суд розглянув адмінпротокол, складений на нього співробітниками НАЗК і закрив цю справу.

Він зазначив, що сьогодні була оголошена тільки резолютивна частина рішення. При цьому Мойсик визнає, що на рішення міг вплинути вердикт КСУ про неконституційність покарання за недостовірне е-декларування.

Відзначимо, що сьогодні Голосіївський райсуд Києва мав розглянути справу проти ще одного судді КСУ Ігоря Сліденко, якого НАЗК також звинувачує у неподанні декларації. За наявними даними, це засідання було перенесено на 18 листопада через неявку судді Сліденко.

Обидва судді КСУ заперечують пред'явлені їм звинувачення НАЗК, вони стверджують, що не задекларували вчасно свою зарплату з об'єктивних причин, пов'язаних з технічною поломкою комп'ютера і відсутністю в країні.

Нагадаємо, 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з попередження корупції. Зокрема, було скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів. 28 жовтня НАЗК згідно з рішенням КСУ закрило доступ до реєстру електронних декларацій.

29 жовтня Кабмін на позачерговому засіданні зобов'язав НАЗК відкрити доступ до декларацій. Відповідне рішення було оприлюднено на сайті уряду.

Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження чинного складу Конституційного суду України (КСУ).

    Реклама на dsnews.ua