• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Суд змусив ДБР поновити провадження щодо фальсифікацій у справі Шеремета

Реклама на dsnews.ua

Шевченківський районний суд Києва скасував постанову слідчого Державного бюро розслідувань про закриття провадження щодо фальсифікації поліцією справи про вбивство журналіста Павла Шеремета

Про це йдеться у повідомленні на сторінці у Facebook адвокатів у справі Шеремета, інформує "ДС".

Захисники вважають, що єдиний доказ причетності однієї з підозрюваних Яни Дугар – експертиза – має ознаки фальсифікації. Це стосується, зокрема, дослідження її ходи. Захист подав у ДБР заяву про злочин і, як наслідок, у квітні було відкрите кримінальне провадження. Однак вже у червні слідчий Бюро це провадження закрив.

"Спочатку ДБР три місяці не реєструвало заяву про злочин, ховаючись між адресами. Після нашої апеляції зареєстрували, але два місяці "порозслідували" і винесли постанову про закриття. Ну як "порозслідували": допитали "психолога по ході" і головного слідчого, а ті сказали, що нічого не фальсифікували та й по всьому — винесли постанову про закриття. Таке враження, що ДБР це не орган, який має розслідувати злочини МВС, а підрозділ з покриття цих злочинів. Навіть в суді ДБР пробувало сховатися за різними адресами й розповідями про "повне і обʼєктивне розслідування", — заявили захисники.

Вони зауважили, що "на суд це враження не справило, постанову про закриття справи проти фальсифікаторів скасував, направив на додаткове розслідування"

"А тим часом в нас зʼявилося більше матеріалів про умисну фальсифікацію обвинувачення проти Дугар, Кузьменко, Антоненка, тож будемо доганяти", — додали адвокати обвинувачених.

Довідка. Один із керівників порталу "Українська правда", журналіст "Радіо Вісті" Павло Шеремет загинув від вибуху вранці 20 липня 2016 року. Йому підклали вибухівку під автомобіль.

12 грудня 2019 року слідчі повідомили, що у справі про вбивство Павла Шеремета підозрюють щонайменше трьох людей: медсестру одного з парашутно-десантних батальйонів Яну Дугар, лікаря та волонтера Юлію Кузьменко, музиканта і добровольця Андрія Антоненка. Всім їм було оголошено про підозру. Також у справі фігурують добровольці Владислав та Інна Грищенко, однак на цей час вони є підозрюваними у справі про організацію замаху на бізнесмена у Косові Івано-Франківської області.

За версією правоохоронців, за результатами проведених експертиз, закладала вибухівку під авто Шеремета Кузьменко, а допомагав їй — Антоненко. Також слідство вважало основним мотивом вбивства журналіста Павла Шеремета дестабілізацію соціально-політичної ситуації в країні.

У тексті підозри, врученого затриманим у справі Шеремета, в описі мотиву сказано, що Антоненко ("Riffmaster"), "захопившись ультранаціоналістичними ідеями, культивуючи велич арійської раси, поділ суспільства за принципом національної належності, прагнучи зробити свої погляди обʼєктом уваги громадськості", вирішив створити організовану групу для вбивства журналіста Павла Шеремета. Також там сказано, що, "здійснюючи свій злочинний задум, Антоненко залучив Юлію Кузьменко і Яну Дугар, які мали "аналогічні з ним погляди й наміри".

Редакція інтернет-видання "Українська правда", в якому працював журналіст Павло Шеремет, засумнівалася в достовірності висновків слідства щодо мотивів його вбивства.

Станом на 5 жовтня Антоненко перебуває під вартою, Кузьменко і Дугар були звільнені з-під варти.

    Реклама на dsnews.ua