• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Суд зобов'язав інформагентство "кухаря Путіна" спростувати брехню про Bellingcat

У Нідерландах суд визнав правоту групу журналістів-розслідувачів Bellingcat в позові проти петербурзького інформагентства РІА ФАН (Медіагрупа "Патріот"), піклувальна рада якої очолює підприємець Євген Пригожин, відомий як "кухар Путіна"

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні на сайті Bellingcat, передає "ДС".

Так, мова йде про 5 статей РІА ФАН, які були опубліковані в липні і серпні 2020 року і визнані судом некоректними і незаконними. У статтях неправильно стверджувалося, що дослідник Bellingcat Пітер ван Гюйс (чиє імʼя РІА ФАН неправильно писало як "Пітер ван Хьюс") та інші журналісти Bellingcat відправляли повідомлення з погрозами співробітникам РІА ФАН, а також пропонували їм хабар. Користуючись доказами, наданими Bellingcat, суд вважає ці твердження помилковими, не підтвердженими фактами і незаконними.

Окружний суд Амстердама виніс судове забезпечувальне рішення проти інформагентства, представники якого не прибули до суду.

Як зазначає Bellingcat, суд зобовʼязав РІА ФАН оплатити судові витрати, а також видалити образливі статті.

Також РІА ФАН зобовʼязано опублікувати спростування на своєму веб-сайті протягом шести місяців. У разі невиконання РІА ФАН постанов суду, на компанію буде накладено щоденний штраф в розмірі 25 000 євро за кожен день недотримання до максимальної суми в 500 000 євро.

"Ми сподіваємося, що інформація буде швидко спростована, а образливі статті будуть знищені", — відзначили в Bellingcat.

Варто зазначити, що публікації РІА ФАН масштабно поширювалися в соціальних мережах і передруковувалися на інших сайтах, афілійованих з медіагрупою "Патріот".

Як повідомляла "ДС", перша частина документального фільму розслідувача Bellingcat Христо Грозєва про провал спільної зі США і Туреччиною операції української військової розвідки по захопленню російських терористів має вийти в кінці березня.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua