• USD 36.6
  • EUR 36.1
  • GBP 41.1
Спецпроєкти

Судді КСУ поскаржилися Зеленському та Шмигалю на антикорупційні органи

Реклама на dsnews.ua

Конституційний суд України заявив про тиск з боку низки органів державної влади, зокрема Національного агентства з питань запобігання корупції, Національного антикорупційного бюро та деяких політиків

Про це сказано в заяві Зборів КСУ до президента, спікера Верховної Ради і премʼєр-міністра, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу суду.

"Конституційний Суд України упродовж кількох місяців перебуває під постійним тиском органів державної влади, зокрема Національного агентства з питань запобігання корупції України, Національного антикорупційного бюро України та деяких політиків. Незаконний вплив чиниться як на окремих суддів Конституційного Суду України так і Суд в цілому з метою зупинки його роботи, підриву авторитету та втрати суспільної довіри", — йдеться в заяві.

В КСУ заявили, що попри тиск в своїй роботі керуватимуться Конституцією і законами України та "діятимуть виключно в інтересах українського народу".

"Рішенням зборів суддів Конституційного Суду України Голові КСУ Тупицькому О. М. доручено повідомити особисто президента України, голову Верховної Ради України та прем'єр-міністра України про ситуацію, що склалася", — сказано в повідомленні.

Як повідомляла "ДС", 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з питань запобігання корупції. Зокрема, скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів.

Представник президента в Конституційному Суді Федір Веніславський заявив, що дане рішення може нести загрозу для євроінтеграції України, в тому числі і для безвізового режиму з ЄС.

Постійний представник Верховної Ради в Конституційному Суді Ольга Совгиря заявила, що це рішення прийнято "з кричущими процесуальними порушеннями" і є "сумнівним за змістом". За її словами, це може спровокувати міжнародний скандал.

В Офісі президента заявили, що глава держави скористається правом законодавчої ініціативи і відновить кримінальну відповідальність за невнесення відомостей про майновий стан в декларацію, а також поверне контролюючі функції антикорупційним органам.

    Реклама на dsnews.ua