• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Судді КСУ, які голосували проти скасування антикорупційних законів, заблокували роботу суду

Реклама на dsnews.ua

Судді Конституційного суду України, які проголосували проти рішення щодо НАЗК та е-декларацій, тимчасово відмовилися від участі у його роботі

Про це повідомив інформоване джерело "Нового времени", повідомляє "ДС".

Нагадаємо, скасування електронного декларування не підтримали четверо суддів КСУ з 15: Сергій Головатий, Василь Лемак, Олег Первомайський і Віктор Колесник.

За словами джерела, на початку пленарного засідання Конституційного суду 5 жовтня, на якому розглядалося питання земельної реформи, ці судді заявили, що їх рішення повʼязане з публічним резонансом навколо роботи КСУ, зокрема, з публікаціями в ЗМІ проєктів його рішень. Вони вважають неприпустимою публікацію проєктів рішень.

До нормалізації ситуації навколо роботи суду легітимним способом ці судді вважають неможливим розгляд конкретних конституційних проваджень.

Кворум у Конституційному Суді становить 12 осіб. 11 суддів КСУ не зможуть приймати рішення.

Як повідомляла "ДС", 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з питань запобігання корупції. Зокрема, скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів.

2 листопада в Верховну Раду був внесений законопроєкт №4304 авторства спікера парламенту Дмитра Разумкова і групи депутатів з різних фракцій про відновлення електронного декларування в первісному вигляді. Парламентський комітет з питань антикорупційної політики рекомендував Раді прийняти документ.

У ніч на 30 жовтня президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження чинного складу Конституційного Суду України (КСУ). У той же час 3 листопада нардепи "Слуги народу" почали збирати підписи під зверненням до суддів Конституційного Суду щодо їх добровільної відставки.

    Реклама на dsnews.ua