• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Суддя Вовк подав на Україну до ЄСПЛ через підлеглих Ситника, — ЗМІ

Глава Окружного адміністративного суду подав позов до Європейського суду з прав людини проти держави Україна через розголошення матеріалів кримінальної справи щодо одіозного судді на сайті Національного антикорупційного бюро

Реклама на dsnews.ua

Заява була подана 13 січня 2021 року. Справі було присвоєно номер 54353/20, передає "ДС" з посиланням на видання "Капітал".

У заяві суддя Вовк стверджує, що з 2016 року у нього, як у голови ОАСК, були розбіжності, а останнім часом і відкрита конфронтація з НАБУ. При цьому суддя зазначає, що НАБУ організувало проти нього громадську кампанію.

Зокрема, зазначається, що в липні 2019 року НАБУ опублікувало на своєму сайті інформацію, про кримінальну справу проти Вовка, що знаходиться на розгляді, включаючи записи розмов, отримані в результаті негласного спостереження. При цьому, як стверджує суддя, коментарі до публікації були написані таким чином, як ніби звинувачення НАБУ грунтувалися на вже доведених фактах. Інша аналогічна публікація зʼявилася в липні 2020 року.

Суддя Вовк скаржиться на те, що дані заяви НАБУ, засновані на недоведених обвинуваченнях, порушили його презумпцію невинуватості. Він також стверджує, що зазначені публікації порушили право на повагу до його приватного життя і зашкодили його репутації.

Позивач також стверджує, що в Україні у нього немає ефективних засобів правового захисту від цих дій НАБУ. При цьому, на думку Вовка, метою НАБУ було зовсім не інформування громадськості, а саме нанесення шкоди його репутації, тиск на судову систему і створення іміджу НАБУ як ефективного органу.

У звʼязку з початком розгляду, ЄСПЛ направив кілька питань сторонам справи, на які вони мають дати відповідь.

Коли саме буде винесено вердикт у справі, не повідомляється.

Як повідомляла "ДС", 17 березня НАБУ завершило розслідування у якому фігурують судді Окружного адмінсуду Києва, в тому числі і Павло Вовк, колишній голова Державної судової адміністрації та приватні особи. Підозрюваними у справі проходять 11 осіб. За версією слідства, зазначені особи в рамках злочинної організації на чолі з головою ОАСК, діяли з метою захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, Вищою радою правосуддя і створення штучних перешкод в їх роботі.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua