• USD 28.2
  • EUR 33
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Суддя Вовк постановив виплатити Суркісам $350 млн з ПриватБанку

Реклама на dsnews.ua

Печерський райсуд Києва прийняв рішення про виплату з державного Приватбанку 350 мільйонів доларів сім'ї Суркісів за позовом про обслуговування депозитів, конвертованих в капітал банку при націоналізації

Про це повідомив юрист банку Андрій Пожидаєв під час брифінгу за результатами судового засідання, передає "ДС" з посиланням на РБК-Україна.

"З точки зору закону, в задоволенні заяви повинні були відмовити, на це ми очікуємо від справедливого і розумного, зваженого суду", — заявив він.

За словами юриста, ПриватБанк не збирається виплачувати 350 млн доларів на користь офшорних компаній, але Державна виконавча служба може стягнути їх за запитом іншої сторони.

"Подальший порядок дій покладається на плечі Державної виконавчої служби. Саме вона повинна зробити або не зробити ті дії, які були визначені Печерським районним судом", — додав Пожидаєв.

Юрист зазначив, що банк буде подавати апеляцію.

Про намір оскаржити рішення Печерського районного суду також заявив міністр юстиції Денис Малюська.

"Ми обовʼязково оскаржимо рішення в апеляційній інстанції", — написав він у Facebook.

Також міністр назвав подію "одним з найбільших зашкварів в історії судової влади України". Крім того, Малюська опублікував в повідомленні картинку з вовком, натякаючи на прізвище судді, який виніс рішення.

імхо один з найбільших зашкварів у історії судової влади України відбувся сьогодні у Печерському суді у виконанні судді...

Gepostet von Denis Malyuska am Mittwoch, 2. September 2020

"Суддя (Сергій Вовк -"ДС ") Вовк виніс рішення на користь Суркісів. 250 мільйонів доларів плюс 100 мільйонів додатково повинні бути списані з Привату. 10 мільярдів гривень. Вимоги Суркісів були підтримані суддею Вовком повністю. Текст рішення буде завтра", — написав він журналіст Антон Швець у соцмережі.

"Подивимося тепер, чи буде грати глава НБУ Кирило Шевченко на стороні Суркісів і спише гроші в їх користь чи ні", — додав він.

Суддя Вовк виніс рішення на користь Суркисів.250 мільонів долларів плюс 100 мільонів додатково повинні бути списані з...

Gepostet von Anton Shvets am Mittwoch, 2. September 2020

Як повідомляла "ДС", "Приватбанк" 10 серпня звернувся до Печерського районного суду Києва із заявою про відсторонення судді Сергія Вовка від розгляду справи за позовом офшорних компаній братів Суркісів.

Нагадаємо, в кінці 2016 року, під час націоналізації банку грошові кошти, розміщені сімʼєю Суркісів та їх компаніями на депозитних рахунках "Приватбанку" та його філій, потрапили під процедуру bail-in, оскільки Суркіси були визнані повʼязаними з "Приватбанком" особами.

15 квітня 2020 року, Київський апеляційний суд відхилив апеляцію держвиконавця, залишивши в силі розʼяснення судді Печерського райсуду Підпалого, яким він зобовʼязав ПриватБанк компенсувати офшорним компаніям Суркісів кошти, розміщені на рахунках кіпрської філії фінустанови — в цілому близько $250 млн.

Станом на початок червня держвиконавець наклав на "Приватбанк" два штрафу в розмірі приблизно 5 тис. грн і 10 тис. грн за невиконання рішення про виплату офшорам братів Суркісів більше $250 млн і передала матеріали в Печерський райвідділ Нацполиции для відкриття кримінального провадження.

Прокуратура Києва викликала на допит членів правління "Приватбанку" за фактом невиконання відповідного рішення суду.

Печерський райсуд за підсумками засідання 6 серпня 2020 року переніс на 14 серпня розгляд позову офшорів Суркісів до ПриватБанку щодо обслуговування депозитів у звʼязку з клопотанням позивача клопотанні про зміну свого заяви з клопотанням Приватбанку про відкладення розгляду справи у звʼязку з тим, що порядок і документи були отримані безпосередньо в день суду. Сума заявлених в останньому позові вимог офшорів Суркісів з урахуванням зміни, внесеного 6 серпня, досягла $350 млн (з яких $102 млн — відсотки).

    Реклама на dsnews.ua