• USD 28.2
  • EUR 33
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Суддя Вовк розблокував стягнення з ПриватБанку понад $164 млн на користь Суркісів

Реклама на dsnews.ua

Суддя Печерського районного суду Києва Сергій Вовк відновив виконавче провадження за позовом офшорних компаній братів Суркісів про стягнення з держаного ПриватБанку 164,5 мільйона доларів

Про це повідомили у пресслужбі фінансової установи, інформує "ДС".

У банку пояснили, що у Вовка були повноваження розглядати заяви TAMPLEMON INVESTMENTS і LUMIL INVESTMENTS LLP щодо відкриття виконавчого провадження про стягнення на користь компаній 7,1 і 157,4 мільйона доларів відповідно. При цьому задоволення цих позовів суперечить законодавству, пише Укрінформ.

"Стаття 63 закону про виконавче провадження чітко передбачає перелік дій виконавця, після яких виконавче провадження припиняється, відповідно, скасовувати закриття і відновлювати виробництво немає ніяких підстав", — пояснили в ПриватБанку.

Там також уточнили, що Вовк відновив провадження, відкрите Державною виконавчою службою у квітні 2020 року. На його підставі держвиконавець оштрафував банк і передав матеріали правоохоронцям для відкриття кримінального провадження. У ПриватБанку підкреслили, що після цього суд не мав права відновлювати виконавче провадження.

На думку менеджменту держбанку, дії Вовка спрямовані на розблокування виконання його ж рішення від 2 вересня, яким він санкціонував примусове списання коштів або арешт майна банку в разі відмови виплачувати Суркісам 347 мільйонів доларів.

У банку звернули увагу на те, що 3 вересня Вовк розглянув заяви компаній Суркісів на засіданні, на яке заявники не прийшли.

Як писала "ДС", 2 вересня Печерський райсуд Києва ухвалив рішення про виплату з державного ПриватБанку 350 мільйонів доларів сімʼї Суркісів за позовом про обслуговування депозитів, конвертованих в капітал банку при націоналізації. Рішення ухвалив одіозний суддя Сергій Вовк. Мінфін вже заявив, що готує апеляцію на це рішення.

ПриватБанк перейшов в держвласність 21 грудня 2016 року на підставі постанови Кабміну від 18.12.2016 № 96 про деякі питання забезпечення стабільності фінансової системи, рішення правління НБУ від 18.12.2016 про віднесення ПриватБанку до категорії неплатоспроможних та договору купівлі-продажу акцій банку від 21.12.2016 р., а також на підставі листа його колишніх акціонерів, зокрема Ігоря Коломлойского і Геннадія Боголюбова.

17 травня 2017 року Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконним і скасував рішення комісії НБУ про визнання повʼязаними з ПриватБанком особами сімʼю Суркісів, а також скасував накази тимчасового адміністратора ПриватБанку, що стосуються рахунків фізосіб. Сімʼя Суркісів, а також повʼязані з ними особи подали 42 позови проти Національного банку України.

    Реклама на dsnews.ua