• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Сурков про Донбас: Особливий статус — це те, заради чого все це і затівалося

Колишній помічник президента Росії Володимира Путіна і колишній куратор терористичних "ЛДНР" Владислав Сурков заявив, що мета Росії — домогтися від України особливого статусу для Донбасу

Владислав Сурков
Владислав Сурков
Реклама на dsnews.ua

Про це він сказав в інтерв'ю пропагандисту Семену Пегову для YouTube-каналу WarGonzo, передає "ДС".

«Особливий статус — це те, заради чого все це і затівалося. В Україні є закон про особливий статус. Я — автор, вірніше співавтор цього закону разом із українськими товаришами і разом із тими, хто воював. Власне, їх тодішні успіхи дозволили цю угоду укласти досить успішно, на мій погляд, для Росії і для всього "русского міра". Закон про особливий статус — це закон України. Але це закон України про те, що на Донбасі не діє закон України», — заявив Сурков.

Він пояснив, що відповідно до закону «про особливий статус» на Донбасі повинна бути особлива мовна політика, російська мова повинна бути офіційною. Також повинні бути інші економічні порядки, замість звичайних силових структур України — «народна міліція», яка підпорядковується місцевій «владі».

«Там є особливий режим прикордонного співробітництва з Росією, чого немає взагалі ніде, це величезне досягнення цих Мінських угод. Там є ще дуже багато найважливіших вилучень із загального законодавчого простору України ... І це записано все в законі про особливий статус, уже прийнятому Верховною Радою», — підкреслив Сурков.

Як повідомляла "ДС", у цьому ж інтерв'ю Сурков запропонував повернути Україну силою.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua