• USD 28.3
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Свідчення вбивці журналіста Гонгадзе про причетність до цієї справи Кучми і Литвина пропали з матеріалів справи, — адвокат

Реклама на dsnews.ua

З матеріалів кримінального провадження про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе зникли слова засудженого ексгенерала МВС Олексія Пукача про те, що до цієї справи причетні другий президент України Леонід Кучма і ексголова Верховної Ради Володимир Литвин

Про це заявила на пресконференції адвокат потерпілих Тетяна Костіна, передає "ДС" з посиланням на УНІАН.

Костіна нагадала, що до відповідальності досі не притягнуто як замовників вбивства Гонгадзе, так і замовників замаху на народного депутата II і III скликань ВР Олександра Єльяшкевича та викрадення і побиття журналіста Олексія Подольського, чиї інтереси вона представляє.

Захисник переконана, що незважаючи на те, що виконавці цих злочинів різні, всі вони "обгрунтовано пов'язані з тодішнім президентом Леонідом Кучмою".

За словами Костіної, що для того, щоб вивести Кучму з-під звинувачення, провадження у Гонгадзе і Подольського були засекречені, а на єдиному відкритому судовому засіданні у справі Гонгадзе була допущена фальсифікація.

"Відомі всьому світу слова Пукача, що вирок суду буде йому зрозумілий, тільки коли на лаві підсудних з ним будуть сидіти Кучма і Литвин, в матеріалах справи відсутні", — заявила адвокат. Вона підкреслила, що ці слова навмисно не внесли у справу для того, щоб Кучма і Литвин, який в 1999-2002 роках очолював Адміністрацію президента, могли уникнути відповідальності.

Костіна звернулася до президента Володимира Зеленського із закликом довести справу до кінця, щоб винні в замовленні цих трьох злочинів опинилися на лаві підсудних.

Нагадаємо, колишній генеральний прокурор України Віктор Шокін (2015-2016 роки) заявив, що незважаючи на велику різницю в часі вважає винуватцем організації вбивств журналістів Георгія Гонгадзе і Павла Шеремета одну і ту ж людину.

    Реклама на dsnews.ua