• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Ситник відмовився розповідати про справу Коломойського і свою землю в окупованому Криму

Директор НАБУ Артем Ситник провів прес-конференцію за підсумками роботи в першому півріччі 2020 року, проте не дав конкретних відповідей на гострі питання, які йому ставили журналісти

Артем Ситник провів прес-конференцію за підсумками роботи в першому півріччі 2020 року / скріншот
Артем Ситник провів прес-конференцію за підсумками роботи в першому півріччі 2020 року / скріншот
Реклама на dsnews.ua

Так, Ситник відмовився розповідати про просування справи "Приватбанку" і олігарха Ігоря Коломойського, пославшись на якийсь секретний меморандум з ФБР, інформує "ДС".

У директора НАБУ поцікавилися, чи надходили з боку США будь-які запити, що стосуються Коломойського.

"Єдине, що я можу сказати, це те, що у нас вже давно підписаний меморандум про співпрацю з ФБР. Дуже окремі люди, громадські організації, хотіли його почитати навіть був позов до Окружного адміністративного суду Києва. Але рішення не набрало чинності й тому ми цей меморандум не показували. Співпраця є. Вона досить тривала. Але у мене немає повноважень на розкриття цієї інформації. Все це відбувається за згодою двох сторін-учасниць меморандуму. Тому на сьогодні це єдине, що я можу сказати", — відповів на це Ситник.

Однак журналісти на цьому не зупинилися, нагадавши, що Коломойський є фігурантом декількох справ, а не тільки того, що розслідується в США. При цьому було поставлено питання, коли ж чекати будь-яких рішень НАБУ.

"Ви знаєте, який це був великий банк, які там були транзакції. Певні події відбувалися на території Сполучених Штатів. Тема "ПриватБанку" залишається в телеефірах і ми розуміємо, як від нас чекають відповідей і не тільки суспільство. Тому ми працюємо. До жаль, не всі питання залежать від нас, тому що експертизи треба проводити, а у нас немає експертної установи й ми залежимо від інших органів. І друге, напевно, головне, що справи пов'язані з виконанням міжнародних правових доручень", — відповів на це Ситник.

Також на пресконференції Ситнику було поставлено питання про опубліковані в ЗМІ документах, які свідчать, ділянку землі в окупованому Севастополі, належить дружині Ситника, був оформлений за російським законодавством, що заборонено законодавством України, і згодом проданий.

"З приводу наявності в моїх діях складу злочину, багато років його намагалися знайти. Але не знайшли. І не знайдуть. Що стосується того протоколу — Європейський суд відкрив провадження і прийняв мою заяву до розгляду", — сказав на це Ситник, додавши, що про нього нібито було багато" замовних публікацій "високого рівня.

На інші гострі питання Ситник також уникав відповіді. Так, його двічі запитували про те, чи працюють в НАБУ його куми, проте директор організації так і не сказав прямо ні "так", ні "ні", постійно наголошуючи на те, що він не мав відношення до конкурсних комісій.

    Реклама на dsnews.ua