• USD 28.4
  • EUR 34.3
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Сюрпризи і дірка в бюджеті: Зеленський розповів про наслідки рішення КСУ

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський заявив, що наслідком рішення Конституційного суду про незаконність статті 366-1 КК про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування буде втрата фінансової підтримки і дірка в держбюджеті України

Про це він сказав під час екстреного засідання Ради нацбезпеки і оборони, передає "ДС" з посиланням на "Українську правду".

"У нас не буде грошей, у нас не буде підтримки, у нас будуть скасовані ті напрацьовані проєкти і підтримка Світового банку тощо (якщо рішення КС залишаться чинними — ред.). У нас буде велика діра в бюджеті", — сказав він.

"А найголовніше, ми не розуміємо, який сюрприз Конституційний суд зробить завтра, чи післязавтра. Чи ви впевнені, що вони бачать і чують зворотню реакцію суспільства, що вони зупиняться. Я не впевнений в цьому, тому що я не знаю хто за цим стоїть. Я не впевнений, що всі судді Конституційного суду самі дійсно вирішили зробити те що вони вчора зробили", — додав глава держави.

Як повідомляла "ДС", 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з питань запобігання корупції. Зокрема, скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів.

НАЗК 28 жовтня відповідно до рішення КСУ закрило доступ до реєстру електронних декларацій.

Європейський Союз направив лист до Верховної Ради і Офісу президента, в якому йдеться про занепокоєння і стурбованість щодо рішення КСУ. Посли країн "Великої сімки" також стурбовані зусиллями скасувати антикорупційні реформи.

29 жовтня Кабмін на позачерговому засіданні зобовʼязав НАЗК відкрити доступ до декларацій.

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що дії КСУ говорять про наявність плану проти України, який спрямований на руйнацію української державності.

Президент Володимир Зеленський має намір внести на розгляд Верховної Ради законопроект про відновлення доброчесності Конституційного суду України як невідкладний.

    Реклама на dsnews.ua