• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

"Такої критичної ситуації ще не було": у Криму заявили про прийдешній колапс із водою

Реклама на dsnews.ua

Жителі окупованого Росією Сімферополя б'ють на сполох через відсутність води. За їх словами, запасів в Аянскому водосховищі, яке постачає місто, залишилося приблизно на тиждень

Такої критичної ситуації у них ще не було, заявив керівник представництва громадянського руху "Ми Діти Росії" на півострові Марат Ібрагімов, передає "ДС" з посиланням на канал "Дождь".

Також він розповів, що, на його думку, чекає Сімферополь через 8 днів, коли скінчаться запаси води.

"Прогноз сумнівний (що води вистачить на тиждень, — ред.), сподіваюся, влада зможе знайти вихід. Вода так само за графіком — вранці і ввечері. Але є питання, коли це не дотримується: у одних вода є, у інших її немає зовсім. Часто прориви трапляються. Обсяг води зменшується", — сказав він.

Як пише видання, в даний час місто забезпечується водою з підземних джерел, але через посуху природні водоймища обміліли, що і призвело до нинішньої кризи. Вона також торкнулася курортних міст — Ялти, Алушти і Євпаторії.

При цьому окупанти заявляють, що нібито там ситуація менш напружена, ніж в Сімферополі, проте з кожним днем вона погіршується.

"Графіки також введені в Алушті та Ялті. Ніхто не очікував, що цього регіону теж торкнеться. Води в водосховищах вже немає. Її дістають із-під землі за допомогою свердловин, в тому числі підпільних ... Літні мешканці кажуть: були моменти, коли вводилися графіки, але щоб до такого — такої критичної ситуації ще не було", — визнав кримчанин.

Також він зазначив, що сьогодні багато хто в Криму купує воду в магазинах, оскільки ту, що тече з кранів, не можна назвати питною. Її якість жахлива: вода іржава, масляниста — така, якою на півострові не було ніколи.

Як писала "ДС", окупаційна влада Криму збираються до квітня наповнити систему водопостачання Сімферополя за допомогою додаткових свердловин прісної води, не дивлячись на те, що викачування води з підземних джерел вже призвело до засолення грунтів на півострові

    Реклама на dsnews.ua