• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Таран попередив ЄС, що Кремль може готувати для України "грузинський сценарій"

Росія може здійснити агресію проти України за сценарієм, який був застосований в Грузії в 2008 році

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр оборони Андрій Таран під час зустрічі з послом Франції в Україні Етьєном де Понсеном, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу Міноборони.

Міністр оборони детально поінформував дипломата про істотне загострення ситуації на Донбасі, особливу увагу приділивши нарощуванню російського військового контингенту уздовж кордону України і в окупованому Криму. За його словами, вперше з часів розпаду СРСР зафіксовано розгортання поблизу українських кордонів передових командних пунктів і розгалуженої системи управління військами Росії. Така концентрація російських військ, на думку Андрія Тарана, загрожує не тільки безпеці нашої держави, а й стабільності в Європі.

"Ми не можемо дозволити собі недооцінювати ситуацію і цілком свідомі, що Росія здатна планувати для України повторення грузинського сценарію 2008-го року. Для цього можуть бути використані провокації для звинувачення Збройних Сил України у нападі на мирне населення, тим більше, що вже понад 400-м тисячам осіб на окупованих територіях видано російські паспорти", — зазначив Таран.

На його думку, найпотужнішим сигналом, здатним привести до тями керівництво Росії і не допустити активізації агресії проти України, могло б стати надання найближчим часом Україні Плану дій щодо членства в НАТО.

Етьєн де Понсен, зі свого боку, пообіцяв довести отриману інформацію до президента Франції Емануеля Макрона і висловив надію, що переговори президентів двох країн виправдають очікування.

Як повідомляла "ДС", 16 квітня президент Володимир Зеленський відвідає Париж, де проведе зустріч з французьким лідером Еммануелем Макроном.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua