• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Тільки на папері: міжнародні спостерігачі дали оцінку "перемир'ю" на Донбасі

Режим припинення вогню на Донбасі, який був узгоджений в липні 2020 року, діє тільки на папері, а російські терористи регулярно порушують домовленості

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать дані Міжнародної моніторингової місії, яку проводить фонд "Схід SOS". Презентація звіту відбулася 15 вересня, повідомляє "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

Спостерігачі відзначили, що окупанти обстрілюють підрозділи і командні позиції української армії на відстані 5-10 км від лінії фронту. В результаті, під вогонь потрапляють житлові масиви і цивільна інфраструктура. Крім того, загрозливо зростає кількість цивільних жертв.

"Перемирʼя фактично існує тільки на папері. Після нетривалого затишшя на початку літа обстріли поновилися, їх кількість і інтенсивність щодня зростає. Якщо всі три попередні роки обстріли були локалізовані передовими військовими позиціями, то зараз ми спостерігаємо, як російські проксі обстрілюють обʼєкти глибоко в тилу української армії", — сказав виконавчий директор" Схід SOS ", учасник місії Костянтин Реуцький.

Інша учасниця Евія Дятковіца з Латвії зазначила відсутність систематики обстрілів. За її словами, жертвою можна стати не тільки ввечері, але і вдень або рано вранці.

Дятковіца також звернула увагу на важливість передавати максимальній кількості людей в своїх країнах інформацію про події на сході України.

"Війна і агресія Росії не абстрактне явище, не там десь далеко, де нікого це не стосується. Там досить реальні події з досить реальною зброєю, травмами, втратами людських життів. Я думаю, що реальність подій дуже багато країн на Заході не розуміють. Вони цього не відчувають і не асоціюють з собою", — підкреслила учасниця місії.

Як повідомляла "ДС", з початку вересня російські терористи на Донбасі зробили 85 порушень режиму припинення вогню. В результаті, загинули 4 українських військових і понад 30 отримали поранення.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua