• USD 27.7
  • EUR 33.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

"Тільки на збільшення": Стефанчук розповів про референдум з питання території України

Реклама на dsnews.ua

Ухвалений 26 січня закон про народовладдя через референдум дає право українцям голосувати тільки за збільшення території нашої країни

Про це сказав в коментарі журналістам перший віцеспікер парламенту, нардеп "Слуги народу" Руслан Стефанчук, передає "ДС"

За його словами, що рішення референдуму будуть обов'язково імплементовані в законодавство України.

"Ми визначили чотири предмети референдуму. Всі вони визначені в Конституції України. Перше питання — це внесення змін до розділів 1, 3, 13 Конституції України. Друге — це питання зміни території України, воно прописане в 73 статті Конституції. І хто б тут що не говорив, ми не могли, прописуючи закон про референдум, обійти положення в Конституції. 73 стаття говорить про те, що зміна території виноситься на референдум", — сказав він.

За словами Стефанчука, формуючи даний законопроєкт, депутати повинні були це зробити.

"Але що ми зробили: ми сформулювали обмеження, які повинні тлумачитися як такі, що зміна території України розуміється лише на збільшення території України. Тому що ми вклали, що предметом референдуму не може бути питання територіальної цілісності", — сказав віцеспікер.

Також Стефанчук торкнувся питання народної ініціативи щодо проведення референдуму.

"Знову ж таки, ми не вкладали ніяких обмежень. Будь-яке питання, яке набере 3 мільйони підписів — воно такие, що є важливим для держави …", — зазначив депутат.

Він також прокоментував так зване "питання народного вето".

"Це можливість скасувати закони, які приймає Верховна Рада. Тому для нас дуже важливо, щоб цей механізм працював. Але ми поклали певні обмеження, щоб не було зловживань", — розповів Стефанчук.

Нагадаємо, Верховна Рада підтримала в другому читанні і в цілому президентський законопроєкт №3612 про народовладдя через український референдум у вівторок, 26 січня.

    Реклама на dsnews.ua