• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

"Тиранія буде розповзатися": Данілов висловився з приводу будівництва "Північного потоку-2"

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що для завершення "Північного потоку-2" потрібно "прокласти ще певну кількість кілометрів цього газогону", за його словами, це не може статися за один день

Олексій Данілов
Олексій Данілов / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це він сказав під час брифінгу після засідання Ради нацбезпеки і оборони, передає "ДС",

"Для завершення ("Північного потоку-2", — "ДС") потрібно прокласти ще певну кількість кілометрів цього газопроводу, це не може відбутися за один день — це перше.

По-друге, після завершення будівництва відбуваються процеси технологічної настройки, випробувань, після того має бути підписано дуже багато документів … ", — сказав Данілов.

"За дорученням президента я в понеділок-вівторок був у Вільнюсі, де збиралися представники 5 країн, Польща, Литва, Латвія і Україна, ми проговорювали це питання ("Північного потоку-2", — "ДС"), це виклик не тільки не тільки для України, але і для багатьох країн, які розуміють, що таке РФ, чи можна їй довіряти", — додав він.

"Наразі тривають дискусії — у США республіканці наполягають, щоб санкції були продовжені, на превеликий жаль, у нас на сьогодні немає прямої можливості впливати на ці процеси, але, повірте, усі наші дипломатичні співробітники долучені до цього процесу і роблять все необхідне, щоб все це припинити.

Чи складно це зробити? Так, тому що ми маємо справу з потужними гравцями на території Європи, які зацікавлені в співпраці з РФ. Треба припиняти якісь недосказані речі з цього приводу. Перш за все, це Німеччина і Франція, які є політичними і економічними партнерами РФ. І нам це дуже неприємно, бо саме ці дві країни у 2008 році відмовили в ПДЧ Грузії, коли було майже все готово, і Україні, і в 2008 році на Грузію напала Росія. 

У нас є ситуація з окупованим Кримом. Чи мають за це нести якусь відповідальність Німеччина і Франція? Я вважаю, що мають, бо крім економічного зиску є і політичні речі, і якщо ви кажете про демократію, свободу, то занепокоєнь занадто мало у сучасному світі.

Це непокоєння було в 37, 39-му рокам, відомо, чим це закінчилось", — підкреслив Данілов. 

За його словами, Україна працює з усіма, в України є свої аргументи — у них свої.

"Коли вони ставлять гроші на перше місце, тоді треба всьому світу сказати, що у нас гроші на першому місці. Не люди, не демократія, не дотримання прав і свобод… Але що тоді буде з демократією, тоді буде тиранія розповзатися…", — резюмував секретар РНБО.

Нагадаємо, раніше президент РФ Володимир Путін висловився щодо можливості припинення транзиту газу через Україну після запуску "Північного потоку-2".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua