• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Тищенко може скласти конкуренцію Кличка на виборах у Києві, - політолог

Проведення праймеріз при виборі кандидата в мери Києва від "Слуги народу" має визначити сильнішого претендента, який зможе скласти конкуренцію діючому меру Кличка
Микола Тищенко . Фото: УНІАН
Микола Тищенко . Фото: УНІАН
Реклама на dsnews.ua

В ефірі телеканалу "Еспрессо" політичний експерт Валентин Гладких заявив, що серед таких кандидатів виділяється народний депутат фракції "Слуга народу" Микола Тищенко.

"Кличко на сьогоднішній день залишається чемпіоном, а всі інші є претендентами, тому сенс не в тому, щоб провести праймеріз і кого вибрати. Сенс в тому, щоб обрати кандидата, який потенційно може поборотися за перемогу з нинішнім мером Кличко. Фігурував Ткаченко, сьогодні він вже відпав, говорять про Тищенко, про санітарному лікареві Ляшко, не знаю, наскільки це цікаво йому, Качура. Є достатньо людей, але вони готові поборотися, це питання", - резюмував політолог Валентин Гладких.

На уточнююче запитання ведучого програми на каналі "Еспрессо" дійсно варто вважати Миколи Тищенка кандидатом, який може поборотися за крісло міського голови Києва, політолог Гладких провів аналогію з висуненням у президенти Володимира Зеленського. Як відомо на початку 2019 року багато хто сумнівався в можливостях Зеленського перемогти на виборах, так як і сьогодні багато хто не сприймають Миколи Тищенка як противагу Кличко.

"Головне, що він (Тищенко) так вважає. А як показує досвід, в кінці кінців, коли Зеленський висловлював свої наміри йти в президенти, то я чув таке ж питання: а ви серйозно вважаєте, що Зеленський може виграти вибори? Більшість колег говорили, що так не може бути. А потім виявилося навпаки", - поділився спогадами Гладких.

У травні ВГО "Передові правові ініціативи" провів опитування мешканців Києва щодо електоральних симпатій до потенційних кандидатів на посаду Київського міського голови. Єдиним кандидатом від партії "Слуга народу", який може скласти конкуренцію діючому меру Києва Кличко є народний депутат Микола Тищенко. У разі висунення вп партії Зеленського "Слуга народу" Миколи Тищенка за його кандидатуру готові проголосувати 18,3% виборців Києва. За чинного мера Віталія Кличка в такому випадку проголосують 34,37%.

Народні депутати фракції "Слуга народу" звернулися до президента Зеленському з проханням провести праймеріз на висунення кандидата в мери Києва. Член фракції Олександр Качура у своєму телеграм-каналі опублікував звернення депутатів.

"Все частіше в засобах масової інформації з'являються повідомлення про те, що проти нинішніх глав міст, а серед них і проти Київського міського голови Віталія Кличка, від політичної партії "Слуга народу" планують кулуарно висунути "технічних" кандидатів, які не будуть мати шансів на перемогу у місцевих виборах. Для запобігання будь-яких звинувачень проти партії "Слуга народу", зокрема, у фальсифікації, маніпуляції і домовленості з корумпованими елітами, вважаємо за необхідне забезпечити проведення політичною партією "Слуга народу" об'єктивних внутрішньопартійних виборів (праймеріз)", - сказано в заяві депутатів "Слуги народу".

    Реклама на dsnews.ua