• USD 27.6
  • EUR 32.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Ткаченко хоче дозволити фільми з охочими вбити українців Пореченковим і Охлобистіним

Реклама на dsnews.ua
Факт заборони на в'їзд в Україну певних осіб не повинен бути підставою для заборони трансляції аудіовізуальної продукції з участю даного діяча

Про це заявив новопризначений міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко в ефірі телеканалу "UA: Перший", передає "ДС".

"На мою думку, тільки той факт, що кому-то заборонений в'їзд не може одночасно служити підставою для того, щоб фільми, в яких брали участь ці люди були заборонені", - сказав він.

За словами міністра, внесення діячів культури в "чорні списки" має бути прозорим і зрозумілим.

"По-перше я вважаю, що та санкції були введені необґрунтовано. По-друге, давайте розрізняти. Є заборона в'їзду. Яким чином заборону в'їзду може стосуватися аудіовізуального продукту. Я багато разів питав це у керівників минулої влади... На мій погляд одна справа, коли є порушена кримінальна справа проти когось, наприклад Охлобистіна, Пореченкова, тоді це має стосуватися так званих чорних списків. Інша справа, коли автоматом всі ці люди заносяться в чорні списки, і сотні годин аудіовізуального продукту, в тому числі фільм Романа Балаяна, кладуть на полицю", - сказав Ткаченко.

Нагадаємо, СБУ скасувала заборону на в'їзд в Україну російському акторові Федору Добронравову.

У червні 2019 року експертна комісія Держкіно проголосувала за відмову у видачі прокатного посвідчення другого сезону серіалу "Свати". На думку комісії, серіал розвиває в українців комплекс неповноцінності, принижує їх гідність, оскільки сім'я героїв з українським прізвищем виглядає менш освіченої, "селюками", на відміну від сім'ї з російським прізвищем.

Крім того, раніше СБУ прийняла рішення про заборону Федору Добронравову, який грає одну з головних ролей в "Сватах" в'їзду в Україну строком на три роки у листопаді 2017 року. Спецслужба мотивувала своє рішення тим, що російський актор "дозволяв собі антиукраїнські публічні заяви, в яких, зокрема, підтримував анексію Криму Росією".

Незважаючи на це в березні 2019 року Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправним рішення СБУ заборонити російському акторові Федору Добронравову відвідувати Україну, а також анулював заборона на ретрансляцію деяких фільмів з його участю, в тому числі заборона на скандальний серіал "Свати".

    Реклама на dsnews.ua