• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Ткаченко пояснив, чому підтримує відтермінування штрафів за порушення мовного закону

Запровадження штрафів за порушення закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної" слід відтермінувати на півтора роки

Олександр Ткаченко
Олександр Ткаченко
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко під час форуму "Україна 30", передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"В одному випадку йдеться про поправки Бужанського, які скасовують штрафи в цілому. Є поправки Кравчук, Потураєва та Корнієнка, які відстрочують упровадження штрафів на півтора року до моменту введення всіх інших штрафів. Ми підтримуємо другий варіант", — сказав міністр культури.

Ткаченко пояснив, що за цей період можна буде провести промоцію вивчення української мови, зокрема заснувати безкоштовні курси у всіх регіонах.

"Якщо ми говоримо про те, що ми спочатку ставимо необхідність виписування штрафів якійсь літній жінці з Одеси або Харкова, тому що вона у своєму магазині не може розмовляти українською мовою, то я вважаю, що в такий спосіб ми не переконаємо більшість населення, яке не володіє достатньою мірою українською мовою, в тому, що її необхідно вивчати", — додав міністр.

Як писала "ДС", президент Володимир Зеленський заявив, що Верховна Рада більше не має торкатися питання мови, оскільки українська як державна "захищена належним чином".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua