• USD 28.2
  • EUR 34.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Ткаченко розповів, як "підняти" культуру в ОТГ

У Міністерстві культури та інформаційної політики пропонують запровадити стандарти забезпечення культурними послугами громадян, створити центри культурних послуг, а також здійснити реформу фінансування культури

Реклама на dsnews.ua

Про це розповів міністр культури Олександр Ткаченко, передає "ДС".

"Роль культури у житті громади – значна. Вона впливає на рівень залучення туристів, підвищення добробуту її жителів та економічний розвиток. Без використання ресурсного потенціалу нематеріальної та матеріальної спадщини громаді не побудувати успішний бренд, який використовуватиметься як промоція для ОТГ для залучення інвестицій", — наголосив міністр.

Він зазначив, що люди, які створюють ядро креативних індустрій, живуть у громадах — і там для них треба створити всі умови, що надихали б їх на нові ідеї.

Тому, продовжив Ткаченко, якісні й доступні послуги для всіх мешканців України, незалежно від їх місця проживання, є одним із пріоритетів реформи децентралізації влади. МКІП має сформувати чіткі і адекватні правила гри, а місцеве самоврядування — їх дотримуватися. 

На думку Олександра Ткаченка, головними кроками на найближчий час є такі:

  • Затвердити та впровадити мінімальні стандарти забезпечення громадян культурними послугами. Вони вже напрацьовані і цього тижня будуть надіслані на погодження до центральних органів влади та Асоціацій органів місцевого самоврядування.
  • Продовжити ініціативу зі створення Центрів культурних послуг. За словами Ткаченка, низка успішних прикладів таких центрів, побудованих ресурсом ОТГ, доводять їхню ефективність, рівень залученості населення у культурне життя там значно вищий.
  • Погодити план з реалізації реформи фінансування, який МКІП вже подало на розгляд Кабміну. "Без реформування системи фінансування культури на місцевому рівні – її роль і місце у житті громади та держави буде змінюватися дуже повільно", — зауважує міністр.

"Однак, через автономію у повноваженнях і прийнятті рішень, яка супроводжує децентралізацію, – маємо не допустити неефективного управління культурою на місцевому рівні. Мова йде про існуючу проблему зі штатом та реорганізаціями", — додав Ткаченко. 

Зокрема, зазначив він, це не повинно нівелювати усі доступні можливості, які уряд запустив протягом попередніх трьох років.

"Бо без спроможності на місцях подаватися на гранти Українського культурного фонду, ефективно здійснювати обмін новими україномовними книгами, закупленими Українським інститутом книги, без нормальних кіноустановок, де можна насолоджуватися кіно, без інклюзивної мистецької освіти – ми просто втрачатимемо якість людського капіталу та сенс життя", — підсумував Ткаченко.

Як писала "ДС", раніше Олександр Ткаченко заявляв, що важливість інвестицій у креативний капітал в Україні наразі можна вважати критичною.

    Реклама на dsnews.ua