• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Ткаченко сказав, кому вигідна кампанія проти COVID-вакцини від AstraZeneca в Європі

До повідомлень про відмову використовувати вакцину від коронавірусу виробництва AstraZeneca для вакцинації населення в країнах Європи може бути причетна Росія для просування на ринок ЄС своєї вакцини "Спутник V"

Реклама на dsnews.ua

Про це написав у своєму Telegram-каналі міністр культури і інформаційної політики Олександр Ткаченко.

"Чутки про відмову від використання вакцини AstraZeneca в Європі можуть бути пов’язані з масовою інформаційної кампанією проти неї з боку РФ. Мета – розчистити фармринок для "Спутника V". "Спутник" досі не схвалений до застосування в Європейському Союзі. У Кремлі звичайно звинуватили у всіх своїх проблемах США та їхніх партнерів. І одразу з цим зненацька з’являється просто вал інформації про начебто існуючу небезпеку прямого конкурента «Спутник» – вакцини AstraZeneca", — пояснив він.

За словами міністра, це нагадує "тактику випаленої землі", щоб прибрати з ринку конкурента і "потім дотиснути європейських політиків дозволити застосування "Спутника".

"Натомість, мало хто зважає на відсутність задокументованих летальних випадків внаслідок щеплень вакциною AstraZeneca, а також зв’язку між препаратом і утворенням тромбів кажуть і у Всесвітній організації охорони здоровʼя і в Європейському агентстві з лікарських засобів. Росія ж, наполегливо продовжує лобіювати свій "Спутник", — додав він.

Ткаченко також зазначив, що необхідно перевіряти джерела інформації про нібито небезпеку вакцини.

Як писала "ДС", низка країн припинила використання COVID-вакцини AstraZeneca через повідомлення про можливі побічні наслідки — виникнення тромбів.

В Європейському агентстві з лікарських засобів заявили, що проведені дослідження не виявили жодних ознак, які вказували б на підвищені ризики виникнення тромбів. У ВООЗ рекомендували продовжити застосування препарату, поки йде розслідування причин тромбозу у деяких вакцинованих.

Виробник AstraZeneca Plc запевнив, що аналіз даних про безпеку людей, щеплених вакциною COVID-19, не показав жодних доказів підвищеного ризику утворення тромбів.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua