• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Ткаченко "вибив" у Шмигаля 1 млрд грн на кіно і комуналку

Реклама на dsnews.ua

Кабінет Міністрів виділив 1 млрд грн для підтримки сфери культури

Відповідне рішення було прийняте сьогодні, 8 липня, на засіданні уряду, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Знайдена можливість виділити кошти у розмірі 1 млрд грн, які підуть насамперед на надання грантів в сфері культури, мистецтв, креативних індустрій, у сфері туризму, інституційної підтримки видавничої сфери, для кінопроєктів і також для невідкладних потреб - закупівлі засобів індивідуального захисту, оплати комунальних послуг для закладів культури", - сказав міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль підтримав це рішення і зазначив, що в багатьох європейських країнах сферу культури підтримують, тому що вона дуже важлива.

Як пояснив міністр, 590 млн грн піде на стипендії самозайнятим художникам, підтримку проєктів у сферах культури і мистецтв, креативних індустрій і туризму; 150 млн - на гранти через Український інститут книги; 50 млн - на підтримку кіно; 100 млн - для проведення конкурсу Міністерства культури з відбору проєктів на виробництво серіалів патріотичного спрямування.

"Також заклали фінансування на створення електронного обліку культурної спадщини та культурних цінностей. Щоб у подальшому на місці історичних забудов або охоронних земель зненацька не з'являлися новобудови", - додав Ткаченко.

Він нагадав про те, що антикризовий план для культури і креативних індустрій був розроблений комітетом з питань гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради ще в квітні цього року.

"Я тоді був співавтором цього документа. Йшлося про 1,9 млрд грн підтримки. Тому, сподіваюся, сьогоднішній 1 млрд допомоги - лише перший крок", - підкреслив Ткаченко.

Як повідомляла "ДС", 16 червня Верховна Рада прийняла закон про підтримку культури на час карантину.

    Реклама на dsnews.ua