• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Томос для України: На Банковій розповіли про потужні важелі Росії

Для того, щоб не допустити надання українській церкві томосу про автокефалію Росія задіяла потужні важелі тиску на церковні інститути
Костянтин Єлісєєв розповів про потужні важелі тиску Росії на церковні інститути
Костянтин Єлісєєв розповів про потужні важелі тиску Росії на церковні інститути
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив заступник глави Адміністрації президента Костянтин Єлісєєв в інтерв'ю "BBC News Україна", передає "ДС".

"Для Кремля це питання (надання Україні Томосу, - "ДС") життя і смерті самої ідеології так званого "Російського світу". Тому сьогодні включилися досить потужні, в тому числі фінансові, важелі тиску і впливу російської сторони на церковні інстанції", - зазначив він.

За його словами, українська сторона розуміє, що чим далі в даті відкладається це рішення, тим більше шансів у РФ протидіяти процесу.

У той же час Єлісєєв запевнив, що за підсумками контактів Президента і останнього візиту делегації Вселенського патріарха в Україну є розуміння того, що рішення про надання Томосу необоротно, інше питання - коли це станеться. У цьому контексті він підкреслив, що потрібно спокійно, виважено і в повному суспільно-політичному єдності працювати на прискорення термінів отримання Томосу.

Нагадаємо, Вселенський патріарх Варфоломій на зустрічі в Стамбулі повідомив предстоятелю Російської православної церкви Кирилу, що має намір надати Україні томос про автокефалію.

    Реклама на dsnews.ua