• USD 27.3
  • EUR 30.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Топ-партії, які проходять до Ради, мають різницю в рейтингу у межах статистичної похибки, - КМІС

Якби вибори до Верховної Ради відбувалися в кінці жовтня, до парламенту пройшли б п'ять партій: "Слуга народу", "ЄС", "Батьківщина", "ОПЗЖ" та "Сила і честь"

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать результати опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС).

Найбільшу підтримку електорату отримали одразу чотири партії, чий рейтинг відрізняється в межах похибки: "Слуга народу" (11,2% серед усіх респондентів і 18,3% серед тих, хто визначився з вибором), "ОПЗЖ" (відповідно, 10,4% і 17%), "Батьківщина" (9,4% і 15,4%) та "ЄС" (9,2% і 15,1%).

"Порівняно з липнем рейтинг топ-партій істотно не змінився. Формально, різниця в підтримці цих політичних сил – у межах статистичної похибки, тому вони "ділять" з приблизно однаковою підтримкою перше місце", — підкреслили в КМІС.

Далі йде партія "Сила і честь" (3,4% і 5,6%). Формально набирають менше прохідного бар’єру, але близькі до проходження партія Д. Разумкова (2,8% і 4,5%) та Радикальна партія (2,8% і 4,5%). Зазначимо, що партія Разумкова на даний час не існує, але соціологи все одно включають її до опитування.

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів всеукраїнське опитування громадської думки протягом 20-25 жовтня 2021 року. Методом особистого ("face-to-face") інтерв’юз використанням планшета (CAPI, computer-assisted personal interviews) опитано 2028 респондентів, що мешкають у 103 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) за 3-х ступеневою стохастичною вибіркою з квотним відбором на останньому ступені, що репрезентативна для населення України віком від 18 років. У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн–ефекту 1,5) не перевищує: 3,3% для показників близьких до 50%, 2,9% — для показників близьких до 25%, 2,2% — для показників близьких до 12%, 1,5% — для показників близьких до 5%.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua