• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Трагедія Боїнга МАУ: у МЗС назвали умову для продовження переговорів з Іраном

Реклама на dsnews.ua

Подальші перемовини з Іраном щодо розслідування катастрофи літака авіакомпанії МАУ у січні залежать від інформації, яку надасть офіційний Тегеран

Про це заступник міністра закордонних справ України, керівник української групи перемовників з Іраном щодо катастрофи українського літака Євген Єнін повідомив Радіо Свобода, передає "ДС".

«На сьогодні ми ще не узгодили точні дати переговорів, значною мірою це залежатиме як від виконання сторонами домовленостей, досягнутих під час попереднього раунду переговорів, так і від ситуації з пандемією COVID-19. Безумовно, ми чекаємо виконання іранською стороною своїх обіцянок – направлення інформації. Це напряму впливатиме на ту ситуацію, яку ми можемо мати під час наступного раунду переговорів. Якщо ми побачимо, що поки що немає про що говорити, то, мабуть, є більш доцільним почекати, поки всі сторони виконають дані ними зобов’язання. Переговорний процес, який ми проводимо з іранською стороною, він не торкається жодним чином, не стосується технічного розслідування, відповідно до додатку 13 Чиказької конвенції, так само кримінальне розслідування і взаємодія органів досудового розслідування прокуратур наших держав є абсолютно паралельними процесами», – сказав Єнін.

Він повідомив, що 6 листопада відбулося чергове засідання Ради IKAO (Міжнародної організації цивільної авіації – ред.) і представник України взяв участь у ньому і навіть мав можливість виступити, попри те, що Україна не є членом Ради IKAO.

«Українська сторона вчергове наголосила, що нашою метою є встановлення справедливості, тобто це забезпечення об’єктивного, неупередженого розслідування як технічного, так і кримінального, за результатами якого всі винні мають бути притягнуті до відповідальності, а також усунення причин, що спричинили трагедію, і забезпечення гідного рівня компенсації. Ми з нетерпінням чекаємо на інформацію, яку пообіцяв нам надати Іран у рамках переговорного процесу, а також завершення технічного розслідування саме в об’єктивний і неупереджений спосіб. Наразі відповідна інформація ані до Міністерства закордонних справ, ані до Офісу генерального прокурора з іранської сторони не надходила», – додав Єнін.

Він розповів про ініціативу канадської сторони щодо проведення форуму «Безпечніше небо», який планується провести 8-9 грудня цього року в режимі онлайн, і Україна, за його словами, планує взяти участь у роботі цього форуму.

«Ми, безумовно, маємо певні здобутки за результатами двох раундів переговорів з іранською стороною, але подальший успіх, безумовно, значною мірою залежатиме від наявності політичної волі Ірану. Тим часом ми продовжуємо координувати зусилля всіх потерпілих держав – це Швеція, Велика Британія, Канада, Афганістан і Україна – з метою з’ясування всіх обставин трагедії та недопущення повторення подібних інцидентів у майбутньому», – відзначив заступник міністра закордонних справ.

Як повідомляла "ДС", Україна під час переговорів в Тегерані звернулися до Ірану з вимогою надати повну інформацію про катастрофу літака авіакомпанії МАУ, щоб провести повне і неупереджене розслідування інциденту.

Нагадаємо, 20 жовтня в Тегерані завершився другий раунд переговорів щодо авіакатастрофи літака "Міжнародних авіаліній України" в Ірані.

    Реклама на dsnews.ua