• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Трагедія літака МАУ: Україна і Ко висунули низку вимог Ірану

Канада, Швеція, Україна та Велика Британія 3 червня направили повідомлення про претензії до Ірану в зв'язку зі збитим літаком авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України"

Місце катастрофи літака МАУ
Місце катастрофи літака МАУ
Реклама на dsnews.ua

Про це "Європейської правді" повідомили в пресслужбі МЗС, передає "ДС".

"Дії та бездіяльність Ісламської Республіки Іран є порушенням міжнародного права. У нашій заяві зазначається, що нашим державам, їхнім громадянам та резидентам на борту рейсу PS752 було завдано істотної та непоправної шкоди внаслідок трагедії, і Іран має виконати свої зобов’язання щодо забезпечення репарації групі держав у повному обсязі", — йдеться у спільній заяві.

Країни висунули низку вимог, що не є вичерпними, серед яких – визнання вчинення неправомірних дій та повний звіт про обставини, що призвели до збиття літака, принесення публічних вибачень, повернення зниклих та вкрадених особистих речей жертв, запевнення в недопущенні подібних дій у майбутньому у чітко висловлений спосіб, забезпечення прозорості кримінального розслідування на засадах верховенства права, а також справедлива компенсація матеріальних та моральних збитків, завданих жертвам та їхнім сімʼям незалежно від національності та в сумі, що відповідає зобовʼязанням Ірану за міжнародним законодавством.

"Закликаємо Іран до співпраці з метою визначення дати офіційного початку переговорів щодо репарацій, які ми будемо проводити добросовісно. Як завжди, ми солідарні з рідними та близькими жертв катастрофи, які досі переживають глибоку втрату", — йдеться у заяві.

Слід зазначити, що до заяви не приєднався Афганістан, який входить до "коаліції" країн, що ведуть переговори з Іраном щодо збитого літака.

Нагадаємо, до Києва у вівторок, 1 червня, прибула делегація Ірану на чолі з заступником голови МЗС Мохсеном Бахарвандром, щоб провести черговий раунд переговорів щодо збитого у Тегерані в 2020 році літака "Міжнародних авіаліній України". У середу, 2 червня, почалися переговори з Іраном.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua