• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Трамп відкриває Штати. Чому ми змушені будемо закрити очі на смерті людей

Білий дім розробив документ "Відкриємо Америку знову", суть якого зводиться до того, що поступово буде відкрито всі. На першому ж етапі відкриється сфера послуг при дотриманні безпечної дистанції
Реклама на dsnews.ua

Відкриття кожного штату буде регулюватися адміністрацією цього штату, але при особистій підтримці Дональда Трампа. У перекладі на людську мову це означає, що Трамп закликає всіх відновити нормальну роботу економіки, де-факто відкинувши сентименти з-за смертей. Звичайно, можна говорити, що головна причина тут у виборах, і в кризу жоден чинний президент не переобирався, тому Трамп шукає всі можливі шляхи, щоб підняти рейтинг. Так, це почасти правда. Але є й інша сторона медалі. І назва цієї сторони - економіка і статистика.

За останні два тижні в Штатах з'явилося 14 мільйонів нових безробітних, а прогнози падіння світової економіки вже коливаються в межах 5-5,7%. Іншими словами - той, хто перший почне виходити з карантину, має більше шансів зупинити різке падіння своєї економіки. А для такої країни, як США, з величезним внутрішнім ринком - це архіважливо.

Отже, що Трамп запропонував своїй країні, орієнтованої на бізнес? Він сказав, що є лише два шляхи: розпускати нюні з приводу людських смертей, витрачати гроші на безробітних і, можливо, повторити Велику депресію. І другий варіант: закрити очі на 0,3-0,4% смертності від коронавіруса і почати жити по-старому. Паралельно зараз пішов процес переговорів на рівні Великої сімки про відновлення економік найбільших країн, має стати сигналом для всього світу.

Поки складно сказати, чи підтримають Трампа американці, а разом з цим підтримають американського президента найбільші країни світу. Але виглядає так, що у них просто немає шансів. Адже всі ці країни, і особливо Китай, бояться соціальних заворушень через безробіття і бідності. І, вибираючи між підвищеною смертністю (всі вже зрозуміли, що це не іспанка і смертність не буде обчислюватися десятками мільйонів) і соціальними заворушеннями, які можуть підтримуватися іншими країнами, - потрібно вибирати перше.

Звісно, все це упаковано в якісь соціальні пакети, слогани і видосики, але від цього суть не змінюється. Просто всі будуть ходити в масках, і в маленьких сімейних ресторанчиках замість 15 столиків будуть стояти п'ять-шість. Врешті-решт це призведе до маси банкрутств маленьких ресторанів, магазинчиків і перукарень, але може дати поштовх до нових бізнесів, починаючи від інших планувань будівель до роботів-офіціантам.

Але якщо повернутися до справжнього, виграють ті країни, де еліти будуть більш консолідовані на вихід з економічної кризи, ніж на розпалюванні страхів, плюс потрібна консолідація еліт проти несистемних рухів, породжених або інспірованих соцмережі.

Ну і наостанок, а де ж ми у цій схемі, як говорив у свій час Павло Лазаренко. Ми боїмося відкривати економіку, ми маємо неймовірний хаос в елітах і тотальне засилля росіян в несистемної історії з соцмережі. Тому говорити про те, що ми можемо вийти без особливих потрясінь з цієї кризи, майже нереально. Звичайно, винна в усьому і завжди влада. Але треба також пам'ятати, що частина відповідальності тут лежить абсолютно на всіх політичних і навколополітичних гравців.

Реклама на dsnews.ua
    Реклама на dsnews.ua